Derliaus nuėmimo metas – su linksmybėmis

Ukmergėje savaitgalį linksmai paminėta Derliaus šventė „Angelų sargų mugė“. Sveikinimo kalba šventę pradėjęs rajono savivaldybės meras Vydas Paknys kaip sėkmės ženklą sudaužė puodynę, iš kurios pabiro „auksiniai“ pinigai. Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė pasakojo…

1 straipsnio 1 nuot.09-22

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Želvos kiemelis šventėje buvo nuotaikingiausias. 

…kad jau antrus metus iš eilės kultūros centras užsako pagaminti specialiai šiai progai skirtų pinigėlių. „Manau, kad tai taps tradicija ir kasmet į šventę ateinantys ukmergiškiai galės susirinkti tikrą kolekciją“, – svarsto ji.

Šventės programa buvo parengta, orientuojantis į įvairias ukmergiškių grupes. Pasistengta, kad ne tik parduoti ar pirkti žmonės ateitų, bet ir kitokių pramogų patirtų.

Netrūko naujovių – po miestą maklinėjo Ukmergėje dar nė karto nematyti „Vilniaus kojūkininkai“, vaidino Kauno pantomimos teatro „Linksmosios miniatiūros“ artistai.

Koncertavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“, Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis „Nalšia“, Ukmergės kultūros centro tautinis merginų šokių ansamblis „Vilkmergė“, Želvos vidurinės mokyklos jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Želvelė“.

Aikštelėje prie restorano „Vilkmergė“ vyko žemės ūkio technikos bei įvairiausių padargų paroda. Renginio vedėjos – Dėdienytė (Rasa Graužinienė) ir Agotėlė (Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė) taip pat atvyko netradiciškai – traktoriumi.

Ukmergiškiai geros nuotaikos porciją gavo rungtyniaudami virvės traukimo, moliūgo kilnojimo, bato metimo, šieno ritinio ridenimo bei obuolių karučiais vežimo varžybose.

Tęsiant tradicijas, seniūnijų kiemelių šeimininkai visą savo išmonę parodė juos apkaišę gėlynais, pačių išaugintomis daržovėmis ir vaisiais, padengę vaišių stalus.

Įvairiomis nominacijomis buvo apdovanotos visos seniūnijos, tačiau išskirti trys pagrindiniai prizai.

Nuotaikingiausiu šiemet pripažintas visą pusdienį muzikavęs Želvos seniūnijos kiemelis. Gražiausio kulinarinio kiemelio apdovanojimas atiteko Taujėnams, gražiausiu pabaigtuvių vainiku pripažintas Pivonijos seniūnijos vainikas.

Dėdienytė ir Agočiukė, kaip ir kasmet, svėrė ukmergiškių atneštas daržoves. Paaiškėjo, kad sunkiausias moliūgas šiemet užaugo Šešuoliuose, svėręs 26,900 g, didžiausia morka, svėrusi 750 g, į šventę buvo atvežta iš Deltuvos, didžiausia, daugiau kaip kilogramą svėrusi bulvė – iš Taujėnų, o beveik trijų kilogramų burokas – iš Pivonijos seniūnijos.

Savivaldybės Žemės ūkio ir infrastruktūros skyrius apdovanojo gražiausių rajono sodybų ūkininkus. Komisija iš 14 sodybų atrinko gražiausias, apdovanojo savo gyvenamąją aplinką puoselėjančius jų šeimininkus.

Pirma vieta apdovanoti Ramunė ir Algirdas Žvirbliai iš Pabaisko seniūnijos Girgždžių kaimo. Antroji vieta atiteko Ramunei ir Valentui Varnams, gyvenantiems Pivonijos seniūnijoje, Žeruolių kaime, trečia – Birutei ir Vytautui Strazdams iš Veprių.

Pažangiausio jaunojo ūkininko vardą pelnė Ieva Stragytė iš Leonpolio, geriausiu uogininkystės sektoriuje paskelbtas Vlado Guzelio ūkis.

Apdovanotas Artojų varžybų Kukurūzų dienoje trečią vietą iškovojęs Vincas Čičelis, pernai geriausio mėsos ūkio konkurse trečią vietą pelnęs UAB „Atkočių agroservisas“, konkurso „Metų melžėja“ nugalėtoja Audronė Kazlauskienė, ūkio, kuriame vyko šis konkursas, savininkas Vidmantas Balandis. 

Apdovanojimą gavo net „Atkočių agroserviso“ bulius Lokys, pelnęs aukso medalį parodoje „Agrobalt “.

Ukmergės rajono savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė sako, kad šventei surengti panaudotos lėšos, gautos iš kelių šaltinių. Iš savivaldybės biudžeto renginiui skirta 4500 litų.  Žemės ūkio ir infrastruktūros skyriaus parengtas projektas „pritraukė“ dar apie 3000 litų.

Finansavimas iš Kultūros paveldo departamento gautas Ukmergėje vykusioms Europos paveldo dienoms „XX amžiaus pradžios skonis“. Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrius parengė projektą. Kadangi paveldo dienos sutapo su Derliaus švente „Angelų sargų mugė“, buvo ir bendrų renginių, kuriems skirta 500 litų. 

Sulaukta ir gausios rėmėjų finansinės pagalbos.

UŽ inf.

 1 straipsnio 2 nuotr.09-22 1 straipsnio 3 nuotr.09-22 1 straipsnio 4 nuotr.09-22 1 straipsnio 5 nuotr.09-22 1 straipsnio 6 nuotr.09-22 1 straipsnio 8 nuotr.09-22 

1 straipsnio 9 nuotr.09-22


 

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *