Diskusiją sukėlė išjungta komentarų funkcija

Ketvirtadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos lyderis Giedrius Auglys iškėlė klausimą dėl išjungtos komentarų funkcijos po kai kuriais straipsniais, skelbiamais Savivaldybės puslapyje feisbuke. Opozicijos vardu siūlė funkciją atstatyti, tačiau valdantieji – kitos nuomonės.

G. Auglys atkreipė dėmesį, kad Savivaldybės puslapyje feisbuke komentavimo funkcija išjungta ne po visais įrašais, o tik po tais, kurie gali sukelti diskusijas. Tai opozicijai kelia susirūpinimą, esą neišsakyta kritika ar neigiama nuomonė niekur nedingsta, ji išreiškiama kitose aplinkose ir kitais būdais, tačiau tada sunkiau ją sužinoti ir reaguoti. O žmonės jaučiasi palikti nuošalyje, neišgirsti. Teiravosi, kas tokio sprendimo iniciatorius ir siūlė sugrąžinti galimybę žmonėms komentuoti visus straipsnius.

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas pasitarus su „dauguma“ ir atspindi jos požiūrį. Esą negatyvo viešoje erdvėje ir taip per daug, o neigiami komentarai jį dar padidintų.

D. Varnas patikino, kad Savivaldybės puslapyje visi gali užduoti klausimus ne per komentarų funkciją ir į visus juos be išimties atsakoma.

Pasak mero, Savivaldybės puslapį stebi ir užsieniečiai, Ukmergės garbės svečiai, o kai kurie neigiami komentarai yra ne tik kad nepagrįsti, bet ir su keiksmažodžiais, tad atrinkinėti komentarus reikėtų atskiro etato.

Savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė pritarė merui dėl negatyvo. Sakė: „Socialiniai tinklai dažnai yra psichologinio smurto ir taršos šaltinis. Savivaldybės pareiga viešinti informaciją, bet ne palaikyti turgų.“ Pasak jos, konstruktyvi kritika yra priimtina, tačiau labai dažnai komentuojama neįsigilinus, nežinant esmės, teisės aktų ir kitų aplinkybių. Kai kurie yra nepatenkinti viskuo, net ir teigiamais dalykais, ir komentaruose tiesiog išlieja savo pyktį.

Tarybos narys Justas Šakalys atkreipė dėmesį, kad kai kurie naujienų portalai taip pat riboja komentarų funkciją, be to telefonu meras yra pasiekiamas visą parą. Turint klausimų galima skambinti tiesiogiai.

Tarybos narys Rolandas Janickas sakė, kad gauti grįžtamąjį ryšį iš visuomenės yra svarbu, tad pasiūlė paieškoti sprendinių, kurie leistų atrinkti necenzūrinius ar nepagrįstą negatyvą skleidžiančius komentarus.

Tarybos narys Arnoldas Vilčinskas juokaudamas pasiūlė pagaminti mero ar visų Tarybos narių iškamšas ir pastatyti miesto centre. Tada visi galėtų išsilieti fiziškai ir pagerėtų visuomenės emocinė sveikata.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *