Duris atvėrė nauja Santuokų registravimo iškilmių salė

Godos Juzėnaitės nuotr. Pirmieji naujoje salėje susituokė Justinas Ašmena ir Gabija Grakavinaitė, o juos pasveikino rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Daiva ZIMBLIENĖ

Ukmergės rajono savivaldybės atstovė spaudai

Duris atvėrė naujoji Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus Santuokų registravimo iškilmių salė.

Ukmergiškis Justinas Ašmena ir jonaviškė Gabija Grakavinaitė – pirmieji jaunavedžiai, kurie liudytojų ir svečių akivaizdoje iškilmingai joje susituokė. Ta proga šią porą su bendro gyvenimo pradžia pasveikino ir Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Jauki ir moderni Santuokų registravimo iškilmių salė įrengta rekonstravus buvusį ilgai neeksploatuotą ir apleistą Ukmergės kraštotyros muziejaus pastatą (Kęstučio a. 5).

Pakeitus šio daugiau nei 457 kv. m ploto pastato paskirtį iš kultūros paskirties į administracinę, pagal UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ parengtą techninį projektą čia buvo atlikti rekonstravimo darbai.                 

Rangovas – UAB „Baltukmės statyba“ – apšiltino pastato pamatus ir sienas, pakeitė langus ir duris, stogo dangą, atliko vidaus patalpų remonto ir kitus darbus. Perplanavus pastato erdves, pirmajame aukšte įrengti 9 įvairaus dydžio darbo kabinetai, o antrajame aukšte – 3 kabinetai, holas, WC patalpos ir salė, kuri, beje, bus naudojama ne tik santuokų registravimui, bet ir iškilmingiems priėmimams, konferencijoms ir kt.

Viena iš moderniausių pastato rekonstrukcijos detalių – stiklinis praėjimas, jungiantis rekonstruotą buvusį muziejaus pastatą su gretimu Savivaldybės administracijos pastatu (Kęstučio a. 3). Šioje statinio dalyje įrengtas ir neįgaliesiems skirtas liftas.

Bendra darbų vertė – 841 tūkst. 653 Eur, iš jų 183 tūkst. 810 Eur skyrė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iš 2022–2030 metų Plėtros programos valdytojos Aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės „Skatinti pastatų renovaciją“, o likusią sumą sudaro savivaldybės biudžeto lėšos.

Per 1,5 metų rekonstruotas ne tik buvęs muziejaus pastatas, bet ir šiuolaikiškai atnaujintos prie jo esančios erdvės. Pagal UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ parengtą techninį projektą tas pats rangovas – UAB „Baltukmės statyba“ – 673 kv. m ploto kieme išardė senas asfaltbetonio dangas, paklojo naujus lietaus vandens surinkimo tinklus, įrengė naujus pagrindus ir naują trinkelių grindinį, atramines sieneles, apsaugines tvoreles, suoliukus, šiukšliadėžes, pasodino daugiamečių augalų.

Kad ateityje nebereikėtų ardyti grindinio, atlikti ir papildomi, projekto apimtyje nenumatyti  darbai: atkasti ir apšiltinti pastatų Kęstučio a. 3 ir Pilies g. 3A pamatai. Atliktų darbų vertė (be lietaus tinklų) – apie 63 tūkst. Eur.

Pirmosios rekonstruoto pastato antrajame aukšte įsikūrė trys Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus darbuotojos, atsakingos už civilinę metrikaciją. Su archyvu bei bylomis jos persikėlė iš patalpų Vytauto g. 39, kur lankytojai dėl civilinės metrikacijos buvo priimami daugiau nei tris dešimtmečius, nuo tada, kai tikintiesiems buvo grąžinta  Švč. Trejybės bažnyčia. Joje 1980–1991 m. buvo įrengti tada vadinti Ukmergės santuokos rūmai.

Kitų Savivaldybės administracijos padalinių, dabar išsibarsčiusių po visą miestą, darbuotojai Kęstučio a. 5 pažymėto pastato pirmajame aukšte taip pat įsikurs netrukus.

Dainiaus Vyto nuotr.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *