Ėmėsi aplinką tausojančios veiklos

Ėmėsi aplinką tausojančios veiklos / „Liko atraižų – neišmeskite

„Ukmergės gelžbetonio“ gamykla pradėjo teikti naują paslaugą: iš statybviečių surenka polistireninio putplasčio atraižas, siekiant, kad jos būtų perdirbtos ir panaudotos antrąkart. Tai – dar vienas žingsnis, gamyklą integruojant į žiedinę ekonomiką.

„Jei įsigijote „Termoporą“, „Neoporą“ arba „Geoporą“ ir liko atraižų – neišmeskite, jas galima sutvarkyti ir grąžinti perdirbti“, – sako „Ukmergės gelžbetonio“ polistireninio putplasčio pardavimų vadovas Raimondas Ališauskas. Neslepia, kad nauja paslauga klientams gimė iš pagarbos gamtai – statybos gaminių įmonė taip prisideda prie aplinkos saugojimo.

Putplasčio atraižų surinkimas, pakartotinis panaudojimas nėra vieninteliai įmonės žingsniai į žiedinę ekonomiką.

Nuo pat polistireninio putplasčio gamybos pradžios „Ukmergės gelžbetonis“ atraižas, susidarančias gamybos metu, pakartotinai panaudoja gamindamas plokštes.

Gamyklos, kuri rinkai tiekia ne tik termoizoliacines medžiagas, bet ir gelžbetonio gaminius, veikloje susidaro įvairių atliekų. Jas siekiama kruopščiai išrūšiuoti – atskirai renkama net 20 atliekų rūšių. Kaip pastebi įmonės darbuotojų saugos ir aplinkosaugos specialistė Indrė Dičpetrienė, toks maksimalus rūšiavimas garantuoja, kad atliekos nesusimaišys tarpusavyje ir nepateks į komunalinių atliekų srautą, o bus perdirbtos.

„Ukmergės gelžbetonis“ jau netrukus savo asortimentą papildys nauju gaminiu, skirtu pastatams šiltinti. Tai bus inovatyvus ir tvarus gaminys – polistireninis putplastis „Bioporas“. Jis sukurtas tiems, kam rūpi klimato kaita. Naujasis produktas bus gaminamas naudojant nebe iškastines, o atsinaujinančias žaliavas.

Ukmergiškiai įmonės veikloje naudoja ir elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių.

Termoizoliacinę medžiagą – polistireninį putplastį – „Ukmergės gelžbetonio“ gamykla į rinką tiekia jau 25-erius metus.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *