Erdvės prie turgavietės pasikeis

Erdvės prie turgavietės pasikeis / Gatvių ir erdvių pasikeitimai rodyti vizualizacinėje medžiagoje.

Bendrovė „Sweco Lietuva“ viešam ukmergiškių svarstymui pristatė parengtus A. Smetonos (nuo Deltuvos g. iki Vasario 16-osios g.) ir Vasario 16-osios (nuo A. Smetonos iki Gedimino g.) gatvių ir prie jų esančių viešųjų erdvių Ukmergėje rekonstravimo projektinius pasiūlymus.

Projekto vadovas – „Sweco Lietuva“ Infrastruktūros padalinio Susisiekimo statinių skyriaus vadovas Rimantas Undraitis – su kolegomis architektais Ieva Veilandiene ir Jurgiu Rimvydu Paliu  ukmergiškiams papasakojo ir vizualizacinėje medžiagoje parodė būsimus rekonstruojamus gatvių bei erdvių pasikeitimus.

Pasak jų, bus rekonstruota dalis A. Smetonos gatvės ir beveik visa Vasario 16-osios gatvė – atnaujinta važiuojamoji dalis, įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkytos ten esančios automobilių stovėjimo aikštelės, atsiras pėsčiųjų ir dviračių takų, vaizdo stebėjimo kamerų, šiuolaikinių eismo saugumo priemonių.

Taip pat numatyta sutvarkyti priešais turgavietę esantį Klaipėdos gatvės skverą, erdvę prie pastato, kur yra įsikūręs Ukmergės meno mokyklos Dailės skyrius ir Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba bei dar vieną viešąją erdvę prie Žemaitės gatvės.

Projekto metu darbus numatyta pradėti nuo A. Smetonos ir Deltuvos gatvių sankryžos iki A. Smetonos ir Vasario 16-osios gatvių sankryžos. Jie bus tęsiami Vasario 16-osios gatvėje išskiriant ruožą iki Klaipėdos gatvės ir nuo sankryžos su Klaipėdos gatve iki sankryžos su Gedimino gatve.

Antro ruožo darbų apimtyse yra skvero sutvarkymas netoli Žemaitės gatvės ir dvi automobilių stovėjimo aikštelės prie turgavietės.

Trečio ruožo apimtyje – skvero prie Klaipėdos gatvės sutvarkymas, buvusios dailės mokyklos teritorijos sutvarkymas ir kitoje gatvės pusėje ploto, kur yra seni garažai, griovimas ir sutvarkymas.

Tikimasi, jog darbai prasidės dar šiais metais. Iki tol turi būti parengtas ir suderintas techninis projektas.

Šiose gatvėse šiuo metu vykdomi požeminių komunikacijų tiesimo darbai. Tikimasi juos baigti iki rudens.

Kol šioje teritorijoje nebus įgyvendinti visi sumanymai, asfalto danga nebus tiesiama.

Dėl medžių likimo nerimaujantys ukmergiškiai raminami, kad sveiki želdiniai bus išsaugoti, o kertami tik pasenę ir ligoti.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *