ES investicijos: regionų gyventojus džiugina ne vien infrastruktūros pokyčiai

ES investicijos: regionų gyventojus džiugina ne vien infrastruktūros pokyčiai /

Naujais fontanais, jaukiomis poilsio zonomis, išpuoselėtais parkais, šiuolaikiškomis žaidimų aikštelėmis pasipuošę miestai ir miesteliai, sutvarkyti bei įrengti nauji vandentvarkos tinklai, tiesiami ir rekonstruojami keliai. Tokius ryškiausiai pastebimus ES investicijų ženklus vardija įvairių šalies regionų gyventojai. Vis dėlto daugelis pripažįsta – tai tik ledkalnio viršūnė, po kuria plyti įvairialypės Lietuvą pasiekiančių milijardinių subsidijų naudos.  

Svarbūs visai šaliai

Kaip pabrėžė Šiaulių apskrities ambasadoriai projekte „Aš – savo krašto ambasadorius“ Diana ir Marijus Lopaičiai, regionai yra visos Lietuvos ekonomikos pagrindas, jie itin svarbūs šalies konkurencingumui.

Tačiau daugeliu atveju čia susiduriama su savita problematika, kaip menkesnės investicijų pritraukimo galimybės, nepakankama infrastruktūros plėtra, darbo vietų stoka ir panašiai. Todėl tikslinės ES lėšos – neabejotinai svarbus įrankis sprendžiant šias problemas ir prisidedant prie darnios regionų plėtros, sako Akmenės rajono atstovai.

Į regionus nukreiptos ES investicijos padeda gerinti ne tik švietimo, kultūros, sveikatos priežiūros bei kitų svarbių paslaugų prieinamumą, bet ir jų kokybę: remontuojamose mokyklose duris atveria modernios klasės ir laboratorijos, įrengiami nauji aikštynai, atnaujinamoms ligoninėms perkama pažangi įranga bei greitosios pagalbos automobiliai, vietos bendruomenės džiaugiasi atgimusiais kultūros centrais. Be to, prie naujų darbo vietų kūrimo prisidedančios europinės lėšos leidžia gyventojams dairytis gerai apmokamo darbo arčiau namų, savo gimtajame krašte.

Paskata auginti verslus

Džiugu ir tai, jog ES investicijos regionams suteikia galimybę prisidėti prie įvairių šiandienos darbo rinkos poreikius atliepiančių specialistų mokymo ar persikvalifikavimo programų. „Tai yra neabejotinai gera paskata gyventojams įgyti naujų žinių ir įgūdžių savo karjerai plėtoti, – įžvalgomis dalijosi pašnekovai. – Lygiai taip pat europinės lėšos svariai prisideda prie mažesnių miestų, provincijų teritorijų verslumo skatinimo – pradedant naujų verslų kūrimu ir baigiant eksporto plėtra. Tad įvairių regionų gyventojams atsiranda daugiau galimybių tiek imtis nuosavos veiklos, tiek rasti naujų darbo vietų verslo sektoriuje.“

Akmenės rajono atstovams antrina ir kita konkurso „Aš – savo krašto ambasadorius“ laureatė Agnė Linartė.

„Labai svarbu, kad su ES investicijomis mūsų šalies regionuose ne tik atnaujinami keliai, kita infrastruktūra, bet ir auga galimybės kurti socialinius bei smulkiuosius verslus – tai jų gyventojams padaryti vien savo pajėgomis būtų labai sudėtinga, o kartais – net neįmanoma“, – teigė Vilniaus apskrities ambasadore pripažinta ukmergiškė.

Patrauklu ir gyventi, ir svečiuotis

Pašnekovės pastebėjimu, ne mažiau svarbu ir tai, jog regionus pasiekiančios europinės lėšos tampa didžiule paspirtimi puoselėjant vietos kultūros paveldą, atnaujinant lankytinus objektus ir galiausiai pritraukiant daugiau turistų – tai vėlgi yra puiki galimybė svariai prisidėti tiek prie savo krašto garsinimo, tiek jo ekonomikos augimo.

Tad gražėjantys ir stiprėjantys regionai jaunoms šeimoms tampa patrauklesne vieta ne tik apsigyventi, bet ir čia kurti savo verslus, sako A. Linartė.

„Žinoma, žmonės džiaugiasi, kad jų aplinka gražėja. Tą ryškiai matome ir savo krašte – štai Naujojoje Akmenėje atnaujinami pastatai, tvarkomi ir tiesiami nauji keliai, turėsime ir baseiną, ir naują sporto centrą. Taigi ES investicijos išties matomos. Vis dėlto šiandien norėtųsi, kad šios lėšos keliautų dar toliau, labiau už regiono centrų ribų ir pasiektų kiekvieną paties atokiausio Lietuvos miestelio, gyvenvietės ar kaimo žmogų“, – kalbėjo D. Lopaitienė.

ES INVESTICIJOS LIETUVAI

Šiuo metu yra įsibėgėjęs naujasis ES investicijų etapas Lietuvoje, kuris truks iki 2027 m., o per jį ekonominės ir socialinės gerovės augimui bus skirta beveik 8 mlrd. eurų.

Visos investicijų programos suplanuotos taip, kad būtų mažinami šalies regioniniai skirtumai, skiriant didžiausią dėmesį inovatyvesnei, žalesnei ir pažangesnei Lietuvai kurti.

Informavimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *