Gatves pradės vaduoti nuo dulkių

Gatves pradės vaduoti nuo dulkių /

Šiųmetis pavasaris – sausesnis nei įprastai, tad  žvyruotose gatvėse žymiai padidėjęs dulkėtumas.

Jei įprastai dulkėtumą mažinančios priemonės būdavo pasitelkiamos sulaukus vasaros, šiemet jų reikia dabar. Deja, sodininkų bendrijų gyventojams šia priemone tenka rūpintis patiems.

Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė sakė, kad šiemet priemones, mažinančias dulkėtumą, planuojama pradėti naudoti nuo gegužės 22 dienos. „Šią savaitę greideriuojame gatves, o kitą, jei viskas gerai, pradėsime barstyti specialia druska“, – kalbėjo Ž. Dirsė.

Sakė, kad yra du kovojimo su dulkėtumu būdai – druskos barstymas arba purškimas specialiu tirpalu. „Abiejų jų efektas panašus, tik, nubarsčius druska, dar reikia laistyti vandeniu arba kad nulytų. Norint, kad druska surištų, pagrindas turi būti šlapias“, – paaiškino Ž. Dirsė.

Pernai priemonės nuo dulkėtumo buvo pradėtos naudoti birželio mėnesį, tačiau šiemet žmonės į seniūniją kreipiasi kiek anksčiau.

Seniūnas atkreipė dėmesį, kad ankstyvas priemonių naudojimas, nors ir pagerintų situaciją dabar, turėtų ir neigiamų pasekmių – veikimas neužtikrintų dulkėtumo mažinimo visą vasarą. „Nubarsčius dabar, liepos pabaigoje vėl dulkės. Abiejų priemonių veikimo laikas panašus. Apskaičiuota, kad po dviejų mėnesių efektas sumažėja 30 proc.“, – kalbėjo jis.

Pasiteiravus, kas vykdys darbus, Ž. Dirsė sakė, kad druską seniūnija barstys pati, o dėl laistymo šiuo metu deramasi su galimu paslaugos teikėju.

Kaip ir kasmet, priemones nuo dulkėtumo taikyti pradės pirmiausia Krekšliuose, Gėlių rajone, kur yra daugiausia žvyruotų gatvių, o tada jau visur kitur.

Pasidomėjus, kaip darbai įgyvendinami kaimiškose seniūnijose, Ž. Dirsė pasidalijo savo ankstesne darbo praktika. Pasak jo, priemonės nuperkamos centralizuotai ir perduodamos seniūnijoms. Tada kiekviena organizuoja darbus pati. 

Gatvių dulkėjimas – opus klausimas sodininkų bendrijose, ypač, kai jose daugėja gyvenamųjų namų. Ž. Dirsė informavo, kad sodininkų bendrijų keliai nėra perduoti savivaldybei, todėl prižiūrimi pačių bendrijų. Jų barstymo druska ir laistymo arba purškimo specialiu tirpalu darbus turi organizuoti sodininkų bendrijų pirmininkai.

Nuo jų priklauso, ar būtų perkamos tik priemonės, o darbai įgyvendinami savo pajėgomis, ar perkama paslauga. Tirpalo ar druskos, pasak Ž. Dirsės, galima įsigyti paprastai, o kas teiktų barstymo ar purškimo paslaugą Ukmergėje jis nežinojo.

Paskambinus į UAB Ukmergės butų ūkį ir pasiteiravus, ar jie neteikia tokios paslaugos, direktorius Raimondas Baltaduonis sakė, kad bendrovė neturi tam reikiamos įrangos. „Neturime ir neperkame, nes nėra paslaugos poreikio“, – kalbėjo direktorius. Bendrovė turi vakuuminę šlavimo su drėkinimu mašiną, kuri naudojama, siekiant mažinti dulkes asfaltuotose zonose – gatvėse, aikštelėse, kiemuose. Šią paslaugą daugiausia užsisako įmonės po žiemos. O dėl žvyrkelių dulkėtumo mažinimo iki šiol niekas nesikreipė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *