Gatvės „priklauso“ ne vien lengviesiems automobiliams

Neseniai į redakciją paskambinęs ukmergiškis Vilmantas piktinosi per miesto centrą važinėjančia sunkiasvore technika.

Pasak jo, per visą miestą nuo Užupio priešais jo automobilį dardėjęs ekskavatorius patraukė Kauno gatve ir pasuko į „Maximos“ aikštelę.

Ekskavatoriaus vairuotojas, bandydamas milžiną kažkur „prisišvartuoti“, padarė keletą nesaugių manevrų, nekreipdamas dėmesio į lengvuosius automobilius. Pasak pašnekovo, tik per plauką ir jo automobilis su šia technika nesusidūrė. Pasistatęs techniką prie prekybos centro ekskavatoriaus vairuotojas nuėjo tiesiai į „Maximą“.

„Kaip tik buvo pietų metas. Gal jis per visą miestą važiavo pavalgyti?“ – svarstė Vilmantas.

Ukmergės rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Algirdas Pečiulis sako, kad mūsų savivaldybėje yra įsigaliojusi tvarka reglamentuota Saugaus eismo komisijos. Komisijos nustatyta tvarka visos eismo reguliavimo priemonės registruojamos policijos komisariate. Tik tuomet jos įgyja juridinę galią.

Sunkiasvoriai automobiliai, važiuojantys per Ukmergę tranzitu, yra nukreipiami aplinkkeliais. Čia link miesto centro nukreipti ženklai, draudžiantys įvažiuoti sunkesniam nei 8 tonos transportui. Anot specialisto – kad pro mūsų miestą pravažiuojantis srautas automobilių negadintų gatvių dangos, visos infrastruktūros.

Tuo tarpu mieste leidžiama važinėti krovininiam aptarnaujančiam transportui – tai ir autobusai, ir miesto teritorijoje dirbančių įmonių technika. Į šią kategoriją įeina ir prekes į prekybos centrus išvežiojantys automobiliai.

„Kartais žmonės, pamatę gatve važiuojančią techniką, per daug sureikšmina. Juk gatvių infrastruktūra tarnauja ne tik lengvajam transportui. Jei negalės važinėti technika, atliekanti darbus, sutriks ne tik eismas, bet ir visas mūsų gyvenimas“, – svarstė A. Pečiulis.

Tiesa, į pačiame centre esantį „IKI Cento“ prekes dideliais vilkikais pristatyti neleidžiama. „Sutarta, kad čia prekės bus vežamos mažesnėmis mašinomis. Juk ir prieš keletą metų rekonstruota Vienuolyno gatvė siaura ir nėra pritaikyta sunkiasvoriams vilkikams“, – paaiškino pašnekovas. 

Pasak jo, tikrai nėra tokios tvarkos, kad įmonėms priklausanti technika registruotųsi, kada ir kokiomis gatvėmis pravažiuoja. Jei kas važiuoja asmeniniais reikalais, turėtų aiškintis savo įmonėje.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *