Gavę sąskaitas, prarado amą

Gavę sąskaitas

Kai kurie ukmergiškiai, gavę sąskaitas už elektrą, nesuprato – gal jų sąskaitose įsivėlė klaidos. Tikino, kad sumos išaugo net tris kartus.

AB ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas sakė, kad sąskaitos priklauso nuo sutarties, pasirašytos su energijos tiekėju: pasirinkto plano, ar kaina susieta su birža, ar fiksuota tam tikram periodui.

„Energijos kainos yra išaugusios visame pasaulyje. Elektros energijos kaina susiformuoja Lietuvos elektros biržoje, kuri yra integruota į Šiaurės Europos šalių elektros biržą „Nord Pool“.

Biržinių kainų svyravimą nuolatos lemia įvairūs elektros pasiūlos ir paklausos pokyčiai visoje Europoje. Juos lemia patys įvairiausi veiksniai – oro temperatūra, vėjuotumas, kritulių kiekis, tarptautinių jungčių pralaidumai, didžiųjų elektrinių darbo režimai ir remontai, dujų ir akmens anglies kainos…

Suvartojamas elektros energijos kiekis žiemos metu taip pat gali būti didesnis dėl tamsaus metų laiko, ypač jeigu elektra naudojama būsto šildymui“, – vardijo galimas priežastis P. Kalmantas.

UAB „Ignitis“ atstovas Lukas Zadarackas informavo: „Jeigu gyventojai iki sausio 1 d. nedeklaravo rodmenų, bet tai padarė jau tik šiemet, jie mokės pagal naujas 2022 m. įsigaliojusias kainas. Tie, kas rodmenis deklaravo iki gruodžio 31 d., už suvartotą elektrą ar dujas mokės praėjusių metų kainomis.“

Nuo sausio įsigaliojusias naujas visuomeninio elektros tiekimo ir gamtinių dujų kainas skelbė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Jos aktualios namų ūkiams, kuriems „Ignitis“ užtikrina visuomeninį elektros energijos tiekimą ir nesinaudojantiems nepriklausomo tiekėjo paslaugomis.

Įmonės duomenimis, šiomis paslaugomis vis dar naudojasi apie 1,3 mln. namų ūkių. Pasirinkti laisvąjį tiekėją terminas pratęstas iki 2022 m. liepos 1 d.

„Ignitis“ nurodo, kad populiariausio vieno laiko zonos tarifo plano „Standartinis“ kaina sieks 16,7 ct/kWh su PVM (ankstesnė – 15,2 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją moka 18,9 ct/kWh (anksčiau – 17,7 ct/kWh), o už naktinę – 12,4 ct/kWh (anksčiau – 10,6 ct/kWh).

Matyti, kad jos kilo procentais, o ne kartais. Tad kodėl kai kurie gyventojai gavo kelis kartus didesnes sąskaitas? Atstovas į šį klausimą atsakyti negalėjo. Anot jo, tam reikėtų nurodyti konkrečius sąskaitų pavyzdžius. Tokiu atveju esą galėtų įvertinti individualią situaciją. Klientams, kurie turi klausimų dėl gautų sąskaitų, jis siūlo kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus telefonais 8 611 21802 arba 1802, užsukti į savitarnos svetainę e.ignitis.lt arba atvykti į vieną iš klientų aptarnavimo centrų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *