Geidžiamiausia vakcina, kurios pakanka vienos dozės

Geidžiamiausia vakcina

Ukmergės rajono savivaldybėje nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo beveik 46 proc. gyventojų. Tai – kiek daugiau nei šalies vidurkis.

Rajono savivaldybė skelbia, kad praėjusią savaitę buvo vakcinuoti 1 556 ukmergiškiai. Iš jų 271 paskiepytas pirmosiomis, o 1 285 – antrosiomis skiepų dozėmis.

Per savaitę sunaudota 1 138 „Pfizer-BioNTech“, 404 – „Vaxzevria“ (buvusios „AstraZeneca“) ir 14 „Moderna“ vakcinos dozių.

Iš viso nuo praėjusių metų pabaigos iki  birželio 25 d. sunaudotos 26 109 vakcinos dozės: 13 958 asmenys paskiepyti pirmosiomis ir 12 151 – antrosiomis skiepų dozėmis.

Ukmergės rajono savivaldybės gydytojo pareigas laikinai einanti Edita Balžekienė pasakojo, kad šiuo metu „Moderna“ vakcina ukmergiškiai domisi mažiausiai. Pageidaujančių šių skiepų labai nedaug, tačiau kodėl taip yra, sunku pasakyti.

Pasak E Balžekienės, labiausiai šiuo metu žmonės pageidauja „Janssen“ vakcinos, kurios užtenka vienos dozės. Sako, kad nori kuo greičiau išvykti į užsienį ir gauti galimybių pasus. Bet šios vakcinos mūsų vakcinacijos centre pasiūlyti kol kas nėra galimybės. Ja norintieji birželio pradžioje galėjo pasiskiepyti gyvoje eilėje – akciją rengė Nacionalinis kraujo centras.Per miesto šventę mūsų mieste bus surengta dar viena tokia akcija. 

Pasak E. Balžekienės, šiuo metu Ukmergės vakcinacijos centre galima pasiskiepyti trijų gamintojų vakcinomis: „Pfizer-BioNTech“, „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“.

Iš siūlomų trijų labiausiai pageidaujama yra „Pfizer“ vakcina.

E.Balžekienė priminė, kad ukmergiškiai gali pasiskiepyti užsiregistravę iš anksto paskirtu laiku arba į vakcinacijos centrą ateiti bet kuriuo metu darbo dienomis nuo 9 iki 16 val. ir pasiskiepyti populiariausia „Pfizer“ vakcina.

„Eilių nėra, ateiti pageidaujamu metu gali visi norintys“, – patikino E. Balžekienė. 

Pasidomėjus, kokius klausimus dėl vakcinos medikams dažniausiai užduoda ukmergiškiai, sakė, kad dažniausiai teiraujasi, ar galima paankstinti antro skiepo paskirtą laiką.

Toks noras dažniausiai susijęs su noru keliauti į užsienį ar Lietuvos kurortus.

Pasirodo, paankstinti antrą skiepą galima, tačiau jei pirmąkart skiepijotės kitame mieste, pirmiausia elektroniniu būdu turite atšaukti vakcinaciją. O jei pirmą skiepą gavote Ukmergėje – antro skiepo laiką galima paankstinti be atšaukimo.

Taip pat ukmergiškiai teiraujasi apie apribojimus vykstant į kitas šalis, prašo rekomendacijų, kurią vakciną geriau rinktis.

Įmonės teiraujasi dėl galimybės darbuotojus vakcinuoti vienu metu. Teiraujasi žmonės ir dėl vakcinos galimų šalutinių poveikių.

Sergamumo koronavirusu skaičiai Ukmergėje pagaliau krinta net gerokai smarkiau, nei kai kuriose kitose šalies savivaldybėse. Ukmergėj ilgą laiką buvo labiausiai paveikta užkratu zona. Pastarąją savaitę mus aplenkė jau bent aštuonios savivaldybės.

Ši liga buvo diagnozuota daugiau kaip 3 900 ukmergiškių, nustatyta 90 mirties atvejų, šiuo metu serga per 20 žmonių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *