Gėlių sodinimo darbus planuoja atidėti vasarai

Gėlių sodinimo darbus planuoja atidėti vasarai / Pavasariniai miesto žiedai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Iki Miesto šventės, vykstančios paskutinį gegužės savaitgalį, Ukmergės erdvės dažniausiai papuošiamos vasariniais gausiai žydinčiais augalais – sodinamos pelargonijos, surfinijos, begonijos.

Tačiau  šiemet  pavasaris ypatingai vėlus – visai neseniai pasodintos našlaitės, tad iki birželio jos tikriausiai nebus raunamos, vietą atlaisvinant vasariniams augalams.

Ukmergės miesto seniūno pavaduotoja Zita Pečiulienė pasakojo, kad našlaites – 2 000 kelmelių šiemet seniūnija įsigijo iš Olisevičių ūkio. Lyginant su ankstesniais metais jos sodintos labai vėlai – balandžio 7 d. Ankstesniais metais, miesto erdves papuošdavo dar kovo mėnesį.

Dažniausiai, artėjant vasarai, našlaitės ištįsta, tampa negražios ir yra pakeičiamos visą vasarą žydinčiais augalais. Tačiau seniūno pavaduotoja mano, kad dar bent tris savaites – tai yra iki pat vasaros – jos dar tikrai bus išvaizdžios.

Sakė, kad kol kas dar sunku pasakyti, kiek rožių sėkmingai peržiemojo prie mūsų ligoninės pernai įkurtame rožyne. Matosi, kad dalis tikrai peržiemojo, bet gal ne visos. Pernai įrengtuose miesto gėlynuose yra ir daugiau augalų, kurie kol kas neaišku, ar peržiemojo.

Pavaduotoja taip pat sakė, kad nors pavasaris, palyginus, labai šaltas, žolės pjovimo darbai mieste jau pradėti.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *