Griuvena prie piliakalnio kol kas – nepajudinama

Griuvena prie piliakalnio kol kas – nepajudinama / Namo savininko ieškoma jau daug metų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Prie Ukmergės piliakalnio „prilipęs“ apšiuręs šeimininkų neturintis namukas – kontrastas šiuolaikiška ir modernia pretenduojančiai tapti piliakalnio aplinkai. Tačiau medinė griuvena jau daug metų nepajudinama. Jos savininko paieškos tęsiasi ketverius metus.

Medinis apleistas namas – tik-ras galvos skausmas kaimynams, savivaldybei ir net ugniagesiams. Praėjusiais metais jis ne vieną kartą degė. Kad valkatos nepatektų vidun, tenka rūpintis savivaldybei.

Problema dar paryškės, kai bus galutinai baigti piliakalnio tvarkymo darbai, čia, kaip tikimasi, atvyks daugiau miesto panorama ir apšviestu kalnu pasigrožėti norinčių turistų.

Apie šio statinio perspektyvas teiravomės rajono savivaldybės Turto valdymo ir apskaitos skyriaus Turto ir įmonių valdymo poskyrio vedėjos Daivos Gladkauskienės.

Ji pažymėjo, kad bešeimininkiu turtu šis statinys negali būti pripažintas, nes turi savininką. Deja, jis nerandamas.

„Valstybinė mokesčių inspekcija ieško šio namo, Paupio g. 8, Ukmergėje, paveldėtojų, ir tai tęsiasi jau ne vienerius metus“, – informavo skyriaus vedėja.

Nors tai nėra savivaldybės turtas, rajono vadovų sprendimu buvo atliktas šio statinio, esančio Paupio gatvėje, turto vertinimas.

Pirktos turto vertinimo paslaugos ir jis įvertintas. „Jei netyčia, vykdant piliakalnio darbus, jis nugriūtų, tai žinotume, kokia buvo jo reali vertė, kuri atsiradus savininkui bus jam grąžinta“, – paaiškino skyriaus vedėja.

Kadangi prie pastato nėra suformuotas žemės sklypas, namelis brangiai neįvertintas.

Pasak D. Gladkauskienės, toks atvejis, kad savivaldybei tektų įvertinti ne jos pačios turtą,  yra išskirtinis.

 Kiek gali trukti turto savininkų paieška? Kada jau turtas gali būti pripažintas bešeimininkiu?

Valstybinės mokesčių inspekcijos Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotoja Džiuginta Balčiūnienė informavo, kad minėto pastato savininkų imtasi ieškoti, reaguojant į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos 2013 m. rugsėjį siųstą raštą.

Jame pranešama apie numatomą palikimo (namo, esančio Paupio g. 8) perėjimą valstybei. Minėtame rašte nurodyti trys galbūt mirę namo savininkai, kurių visų vardas ir pavardė – Stasys Jakubonis.

„Turtas bešeimininkiu pripažįstamas tuomet, kai nėra žinomas jo savininkas. Šiuo atveju pripažinti namą, esantį Paupio g. 8, Ukmergėje, bešeimininkiu nebuvo ir nėra pagrindo, nes, Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, namo savininku yra nurodytas Stasys Jakubonis ir šie duomenys nebuvo nei užginčyti, nei laikomi neteisėtais.

Tam, kad VMI valstybės vardu galėtų paveldėti namą, notarui turi būti pateiktas mirties liudijimas, todėl būtina tiksliai identifikuoti namo savininką“, – teigia D. Balčiūnienė.

Pasak Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotojos, S. Jakubonio nei gimimo data, nei gyvenamoji vieta ar kiti asmens duomenys, galintys padėti tiksliai jį identifikuoti, nebuvo nurodyti.

Kadangi žinomi tik vardas ir pavardė ir nėra jokių faktinių duomenų apie jo gyvenamąją vietą ar mirtį, VMI kreipėsi į įvairias institucijas – Vilniaus apskrities archyvą, Registrų centrą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrių, Ukmergės rajono civilinės metrikacijos skyrių. Ne kartą bendradarbiauta ir su Ukmergės rajono savivaldybės administracija dėl papildomos informacijos, tačiau iš jos tiksliai identifikuoti pastato savininko nepavyko.

Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotojos teigimu, VMI darbuotojai taip pat apklausė kaimynus, kurių teigimu, namo savininkas seniai mirė, o papildomų duomenų jie neturi.

Šiuo metu VMI svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl namo savininko Stasio Jakubonio pripažinimo mirusiu. Jeigu teismas tai pripažins, mokesčių administratorius galės užbaigti minėto namo perėjimo valstybei procedūrą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *