Didina mokytojo profesijos prestižą

„Piešti“ pažangesnio švietimo ateitį kviečiami ne tik mokytojai, bet ir rėmėjai, tėvai, jaunimas. Autorės nuotr. „Piešti“ pažangesnio švietimo ateitį kviečiami ne tik mokytojai, bet ir rėmėjai, tėvai, jaunimas. Autorės nuotr.

Rengiama Ukmergės rajono mokytojų profesijos prestižo didinimo programa. Ja siekiama, kad pedagogams sukurtos geresnės darbo sąlygos skatintų didesnę švietimo pažangą.

Ukmergėje neseniai vyko jau ne vienas švietimo bendruomenės, rajono vadovų, verslininkų, aktyvių ukmergiškių, jaunimo susitikimas. Renginių metu diskutuota apie rajono švietimo ateitį, svarstyta, kaip kiekvienas galėtų prie jos prisidėti.

Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vaidoto Kalino, siūloma įvairių minčių, vertinamos tokios programos įgyvendinimo galimybės. „Ruošdami jos koncepciją naudojam įvairių šaltinių duomenis. Tai – ir mus konsultuojančių specialistų, ir kiekvienos mokyklos pateikti pasiūlymai dėl mokytojų profesijos prestižo didinimo. Klausiam jaunų žmonių, kas turėtų būti, kad jie rinktųsi mokytojo profesiją“, – sakė jis.

Apibendrinta medžiaga, anot vedėjo, yra susisteminta keliais lygmenimis: kaip programa galėtų būti įgyvendinama valstybės mastu, skirtingose mokyklose ir pagal mūsų rajonui pritaikytas priemones. Pasak V. Kalino, bus remiamasi pastaruoju lygmeniu: „Kiekviena rajono mokykla vadovausis naujos programos dokumentais – jie rengiami kaip priedai prie įstaigų metinių veiklos planų. Programos veiklos tikslus mokyklos galės planuoti pagal save.“

Jo teigimu, ši naujovė reiškia, kad „atsiras daug priemonių, kurios patiks mokytojams“. Jos susijusios su pedagogų darbu, ugdymo metodais.

Viena iš priemonių, pasakojo pašnekovas, – pedagogams skirti nuotoliniai kursai, kad kiekvienas rajono mokytojas galėtų tobulintis, kelti kvalifikaciją. Jiems patiems kursai nieko nekainuos. Taip pat galvojama ir apie kanceliarinių prekių krepšelį kiekvienam mokytojui, važinėjimo į darbą ir namo išlaidų kompensavimą.

„Ruošiant programą, dirba visa mūsų skyriaus komanda, kolegos iš Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos, kai kurių mokyklų vadovai. Konsultuoja VšĮ „Mokymosi mokykla“ įkūrėjas Rygaudas Guogis, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas. – Norima parengti per vasarą, kad rudenį rajono savivaldybės taryba patvirtintų. Tai susiję su finansiniais kitų metų savivaldybės biudžeto ištekliais.“

V. Kalinas užsiminė ir apie kitas – ne vien savivaldybės – lėšas: „Reikia galvoti ir apie mokinio krepšelį, ir galbūt rėmėjų pagalbą, nes šios idėjos tikslas ir yra pažangos siekti einant koja kojon su verslu, visuomenininkais, tėvais, seneliais.“

Siekis labiau rūpintis mokytojais susijęs su valstybės atkūrimo šimtmetį šiemet mininčiai Lietuvai skirta nacionaline iniciatyva „Idėja Lietuvai“. Ja norima suburti visuomenę kartu nuspręsti, ką galima padaryti, kad Lietuvą ateities kartoms paliktumėme klestinčią.

Iš pateiktų pusantro tūkstančio idėjų reikšmingiausiomis buvo išrinktos trys: mokytojo prestižo stiprinimas iki 2025 metų, dvigubos pilietybės įteisinimas, pagalba jaunoms šeimos įsigyjant būstus.

„Idėjos Lietuvai“ konferencijoje dalyvavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad nuo mokytojo priklauso, kokia bus Lietuva. Tai, kaip politikai, visuomenė matys mokytoją, jį gerbs ir į jį investuos, lems visų mūsų ateitį. Žinios ir gebėjimai, anot šalies vadovės, yra vienintelis kokybės matas visame pasaulyje. Todėl geri mokytojai, stiprūs dėstytojai, išprusę žmonės ir pažangi valstybė yra neatsiejami vieni nuo kitų.

„Mes irgi nusprendėme, kad nėra ko laukti. Pats laikas ką nors padaryti, kad mokytojai taptų laimingesni. Tuomet tokie bus ir mokiniai“, – sako V. Kalinas.

Jo teigimu, Ukmergės rajono savivaldybė – viena pirmųjų šalyje, kurioje realiai imtasi mokytojo profesijos prestižo didinimo veiksmų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų