Jau skleidžias Velykų gėlė

...Dar snau­du­liuo­ja žie­mos sap­nų vi­jo­mis ap­li­pęs pa­va­sa­ris. Tin­giai rą­žo­si, ban­do kiš­ti ko­ją iš po šil­tos ant­klo­dės ir žio­vau­da­mas gir­di paukš­te­lius čy­ruo­jan­čius: ne­su­pran­ta, ar jie jau tik­rai ža­di­na mie­ga­lių, ar šiuos gar­sus koks sap­nas at­gi­nęs. Su­si­do­mė­jęs ke­lia il­gas ža­lias blaks­tie­nas, o ant jų jau plu­kės ir ži­bu­tės sklei­džia­si!

Ir stai­ga kad šoks iš sa­vo pa­ta­lo iš­si­gan­dęs – gi Ve­ly­kas pra­mie­gos!!! Šven­tė jau čia pat, o jis, it koks vel­tė­dis, dar sa­vo guo­ly be­si­var­tąs... Ką pa­sa­kys kiš­ku­čiai, ku­rie jau ėmė­si kiau­ši­nių mar­gi­ni­mo? Ką da­rys ve­ly­ki­niai viš­čiu­kai, pa­si­ge­dę pir­mo­sios žo­ly­tės? Kur pa­va­sa­rio ieš­kos vai­kai ir tė­ve­liai, iš­gir­dę Ve­ly­kų var­pus, skel­bian­čius jo di­dy­bę?

Puo­lė ruoš­tis, gra­žin­tis ir tvar­ky­tis. No­ri bū­ti šil­tas, sau­lė­tas, gai­vus ir žy­din­tis, kad Ve­ly­kos jam ne­pri­ekaiš­tau­tų už ne­tin­ka­mą su­ti­ki­mą. O jų lauk­da­mas ap­si­lan­kė pas vai­kus, mat rū­pė­jo su­ži­no­ti, kaip šie lau­kia Ve­ly­kų.

Vi­ta­li­ja ir Vik­to­ri­ja, 10 me­tų

 

Iš­var­dy­ki­te pen­kis da­ly­kus, ku­rių rei­kia, kad Ve­ly­kos bū­tų links­mos.

Kiau­ši­nių mar­gi­ni­mas, jų ri­de­ni­mas, ieš­ko­ji­mas, su­si­ti­ki­mas su Ve­ly­kų Bo­bu­te ir su­si­ti­ki­mas su Ve­ly­kų kiš­kiu. Mar­gu­čius per Ve­ly­kas ten­ka su­ras­ti, nes Bo­bu­tė juos pa­sle­pia: ru­dą kiau­ši­nį ga­li tarp ak­me­nė­lių ar­ba prie me­džių pa­dė­ti, ža­lią – žo­lė­je...

 


Ei­man­tas, 10 me­tų

 

04-02_pupsis_-_1_straipsnio_2_nuotr

Apie ką pir­miau­sia pa­gal­vo­ji, iš­gir­dęs žo­dį „Ve­ly­kos“?

Apie mar­gu­čiais nu­krau­tą sta­lą. Aš Ve­ly­kų la­bai lau­kiu, nes ta­da su­si­ren­ka vi­sa šei­ma ir links­mai lei­džiam lai­ką. Pu­sę tų mar­gu­čių mes su­val­gom, pu­sę – ri­de­nam. Dar per šią šven­tę tu­ri bū­ti Ve­ly­kų Bo­bu­tė.

 


Lu­kas, 10 me­tų

 

04-02_pupsis_-_1_straipsnio_3_nuotr

Ko­kio ne­įpras­to mar­gu­čio no­rė­tum per Ve­ly­kas?

Mil­ži­niš­ko šo­ko­la­di­nio su rie­šu­tais! Jis bū­tų įvy­nio­tas į bliz­gan­tį po­pie­rių, ant ku­rio nu­pieš­tas Ve­ly­kų kiš­kis ke­pa py­ra­gą!!!

 


Vik­to­ri­ja, 10 me­tų

 

04-02_pupsis_-_1_straipsnio_4_nuotr

Ką da­ro Ve­ly­kų Bo­bu­tė? Ką jai pa­sa­ky­si su­si­ti­ku­si?

Ve­ly­kų Bo­bu­tė yra ge­ra. Ji pa­sle­pia kiau­ši­nius, kad vai­kai juos su­ras­tų ir tu­rė­tų at­mi­ni­mui. Su­ti­kus pa­pra­šy­siu, kad man pa­dė­tų su­ras­ti lau­kuo­se pa­slėp­tą kiau­ši­nį. Ir dar pa­klaus­čiau, ar yra tik­ras Ve­ly­kų kiš­kis.

Vai­do­tės Griš­ke­vi­čiū­tės nuotr.

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų