Gyvenimo rudens sveikatingumo popietėje

Gyvenimo rudens sveikatingumo popietėje / Į Pagyvenusių žmonių dienos popietę pakviestos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistės.

Ukmergės samariečiai inicijavo popietę, kurioje pažymėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.

Ši diena primena, kad kiekvienas esame nuostabus ir nepakartojamas, o nuo senatvės nepabėgs nė vienas. Todėl visuomenės pareiga – priimti pagyvenusių žmonių buvimą, jiems padėti, gerbti ir vertinti.

Kuo labiau pagyvenusieji gerbiami, tuo jie labiau vertina save, drąsiau imasi veiklos, palaiko įgūdžius ir kompetenciją, kurių reikia pilnaverčiam gyvenimui.

Prie papuošto sveiko maisto patiekalų stalo išklausėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vyr. specialistės Vitalijos Motiejūnienės bei klinikinės laboratorijos vedėjos Nijolės Pakonienės patarimų apie senėjimo reiškinį, sveiko senėjimo galimybes, socialinį aktyvumą.

Viktorinomis, psichologiniais ir žaidimo testais, skrajutėmis, bukletais ir kitomis priemonėmis viešnios suteikė žinių apie sveikos gyvensenos motyvaciją. Apie vitamino D stoką ypač vyresnio amžiaus žmonėms, siejamą su įvairiomis ligomis, atliekamus vitamino D koncentracijos tyrimus klinikinėje laboratorijoje.

Nebuvo pamiršta augalų nauda organizmui. Dovanų kiekvienas gavo pelynų tinktūros, samarietės vaišino putino uogų sultimis, šalavijo lapų „traškučias“…

Nuo smagios loterijos likusias vaistažoles ir prieskonius nutarėme padovanoti vienišiems senjorams per gerumo akciją.

Visiems labai patiko degustuoti vegetariškus patiekalus, dalintis jų receptais.

Samarietė Aldona Petruško atliko performansą, persikūnydama į žemaitį, atsidūrusį sostinėje su visais jos eismo ypatumais, arba Raseinių Magdę, kuriai ne viskas gyvenime gerai klostėsi. Dalyviai labai smagiai pasijuokė.

Ši popietė sušildė širdį, visi liko patenkinti puikiai praleistu laiku, įgytomis sveikatos žiniomis ir patirtais įspūdžiais.

Jolita STANKAITIENĖ

Lietuvos samariečių bendrijos Ukmergės skyriaus pirmininkė

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *