Gyventojai nutarė – Ukmergėje bus „Rojaus sodas“

Gyventojai nutarė – Ukmergėje bus „Rojaus sodas“ / „Rojaus sodo“ vizualizacija.

Ukmergiškiams balsuojant už bendruomenės iniciatyvų projektų idėjas nugalėjo projektas, kuriuo pasiūlyta mieste įkurti „Rojaus sodą“.

Balsavimas internetu vyko nuo kovo 21 iki balandžio 7 d.

Rajono savivaldybė skelbia, kad gyventojai iš viso pasiūlė 11 idėjų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti. Po mero potvarkiu sudarytos darbo grupės vertinimo, balsavimui pateiktos 9 iniciatyvos, iš kurių daugiausia simpatijų pelnė projektinė idėja „Rojaus sodas“.

Jos tikslas – mieste, savivaldybės administracijos rekomenduotame 30–50 arų žemės sklype, pasodinti iki 200 kelių rūšių obelaičių ir taip sukurti „Rojaus sodą“. Tai bus spalvinga, kvapni, patraukli vieta visiems ukmergiškiams bei miesto svečiams. Sode būtų pastatyti du betoniniai suoliukai ir keturi lauko hamakai su konstrukcijomis. Preliminari projekto sąmata – apie 30 620 Eur.

Už tai, kad būtų įgyvendinta būtent ši pateikta iniciatyva, balsavo 305 rajono gyventojai.

Rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad beveik mėnesį trukusiame balsavime iš viso buvo gauti 1 033 ukmergiškių balsai.

Suskaičiavus balsavimo rezultatus, 2-oje vietoje su 169-iais  balsais atsidūrė idėja „Buvusio stadiono Šešuolių miestelyje rekonstrukcija“, o 3-ioje – idėja „Ukmergės Gėlių rajono laisvosios erdvės įrengimas“, surinkusi 118 balsų.

4-oji vieta (115 balsų) atiteko idėjai „Šventupės aktyvių pramogų erdvė“, 5-oji (114 balsų) – „Vis dar norim žaist krepšinį“, 6-oji (97 balsai) – „Saugok gamtą ir sveikatą“, 7-oji (43 balsai) – „Pažintinis takas: Laičių kaimo istoriniais keliais“, 8-oji (38 balsai) – „Šlapių priemiesčio šunų aikštelė“, 9-oji (34 balsai) – „Atminimo ženklo dėl kolektyvizacijos išnykusiems Dainavos krašto kaimams atminti įrengimas“.

Projektas dar turi būti patvirtintas rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Jį įgyvendins savivaldybės administracija. Idėjos įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas rajono biudžeto lėšomis.

Šiais metais projekto įgyvendinimui iš viso numatyta skirti 40 tūkst. eurų.

Bendruomenės iniciatyvų dėl viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų sukūrimo ir įgyvendinimo projektų idėjų atrankos konkursą savivaldybė buvo paskelbusi jau ketvirtą kartą.

Iki tol trys projektai buvo įgyvendinti kaimiškose vietovėse: 2021 metais nugalėjo Šventupės bendruomenės projektas „Nauja krepšinio aikštelės danga“, 2022-aisiais – Žemaitkiemio miestelio bendruomenės projektas „Buvusios mokyklos stadionas – ir kasdienybei, ir šventei“, o pernai – „Paplūdimio tinklinio aikštelės įrengimas Mūšios tvenkinio pakrantėje“. Taigi vadinamo dalyvaujamojo biudžeto būdu šiemet pirmą kartą bus „nupirkta“ miesto gyventojų pasiūlyta idėja.

Atstovė spaudai D. Zimblienė informavo, kad vieta tam bus paskirta  prie miniatiūrų parko „Mini Lietuva“.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *