Gyventojai raginami jungtis prie karo komendantūrų

Nuo gegužės 1 d. visi gyventojai raginami registruotis į taikos meto komendantinius vienetus. Piliečiai, norintys prisidėti prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, registruotis gali užpildę anketą www.karys.lt.

Krašto apsaugos ministerija skelbia, kad į komendantūras gali užsirašyti visi patriotiškai nusiteikę piliečiai. Laukiami visų specialybių ir išsilavinimo žmonės, norintys pasirengti krašto gynybai ir įgyti bazinių karinių žinių ir įgūdžių.

Ketinama užtikrinti komendantinių vienetų aprūpinimą ginkluote ir ekipuote pratybų metu. Asmenys, suregistruoti į komendantinius vienetus, bus rengiami 3–10 dienų per metus, kviečiant į pratybas šio padalinio sudėtyje kartu su kitais parengtojo rezervo kariais, numatytais į šiuos vienetus.

Karo atveju piliečiai, įtraukti į komendantūrų sąrašus ir įgiję karinių įgūdžių, padės ginti savo miestelį ar rajoną, saugos gyvenamojoje aplinkoje esančius svarbius objektus. Komendantiniams vienetams priklausantys asmenys rūpinsis svarbių objektų jų mieste ar rajone apsauga, įrenginės ir saugos kontrolės postus, užtikrins komendanto valandos laikymosi taisykles, dalyvaus turto rekvizicijos procese, stebės aplinką, kovos su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis ar atliks kitas Lietuvos kariuomenės pavestas užduotis.

Tikimasi, kad į komendantūras užsirašys nuo 2 iki 5 tūkst. asmenų.

Pilietiškų asmenų karinį rengimą taikos metu karo komendantiniuose vienetuose užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Į komendantūras nebūtų priimti tie, kurie paskirti į aktyvųjį kariuomenės personalo rezervą, atlieka tikrąją karo tarnybą ar neatitinka kariams keliamų bendrųjų reikalavimų (pilietybė, teistumas, veiksnumas).

Pažymėtina, kad tarnybos rezerve (komendantūroje) atlikimas neatleidžia nuo šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą tų, kurie nėra įgiję pagrindinio karinio parengtumo.

Registracija į taikos meto komendantinius vienetus tęsis iki rugpjūčio 31 dienos.

Planuojama, kad jau spalio mėnesį karo komendantūrose bus pradėtas karinis rengimas.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *