Į biblioteką keliauja dovanos

Į biblioteką keliauja dovanos / Biblioteka sulaukė dovanų.

Rasa GRIŠKEVIČIENĖ

Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

Baigiantis 2021-iesiems, vos ne kasdien į viešąją biblioteką atkeliaudavo dovanojamos knygos, kurias siuntė patys autoriai, leidyklos, kitos organizacijos. Praėjo Knygų Kalėdos, prasidėjo naujieji metai, o dovanos keliauja ir toliau.

Visoje Lietuvoje paminėtas Lietuvai pagražinti draugijos 100-mečio jubiliejus, 2021-ieji buvo paskelbti šios draugijos metais. Taurios sukakties proga išleistas „Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus 2014–2020 metų veiklos metraštis“ – solidus spalvingas leidinys, skirtas šviesios atminties buvusio ilgamečio panevėžiečių draugijos vadovo Vidmanto Kartano atminimui.

Draugijos istoriją knygoje parašė Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas, kraštietis poetas Alfas Pakėnas ir draugijos garbės pirmininkas Juozas Dingelis.

Ne kartą ir ne du metraštyje minimas ir Ukmergės vardas. Kaimynai prisimena mūsų rajone, ant Sukinių piliakalnio, švęstas Jonines, dviratininkų žygį „Per žydinčią Aukštaitiją“, kurio metu buvo svetingai priimti, pasveikinti ir mūsų mieste. Surasime metraštyje ir daugiau mielų akimirkų Ukmergėje.

Į viešąją biblioteką užsukusi ukmergiškė Gražina Petkevičienė prisistatė esanti Antano Smetonos gimnazijos 1981 metų laidos abiturientė, įpareigota perduoti bibliotekai savo buvusios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, muzikos pedagogės, respublikinių skaitovų konkursų laureatės, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Literatūros fakulteto klausytojos Erminijos Deviatnikovienės poezijos knygą „Runos“.  „Mano knygelė apie praeitį, dabartį ir ateitį. Gyvename sudėtingu laikotarpiu. Jaučiu Žemę kaip gyvą organizmą, kuri vargiai ilgai mus beišlaikys. Atgal negrįšime, bet nesulaikomai ritamės į ten, iš kur negrįžtama. O juk Žemė – didžiausias Kūrinijos stebuklas“, – teigia knygos pratarmėje autorė, beje, pasirašanti Er Minijos vardu, savo knygą skirianti dukrai ir sūnui.

Kalėdų išvakarėse viešosios bib-liotekos duris pravėrė ir pati knygos autorė, padovanojusi Ukmergės skaitytojams penktąją savo eilėraščių knygą „Laiko medis“.

E.Deviatnikovienės knyga, „pradėta“ Vilniuje, leidykloje „Homo liber“, dienos šviesą išvydo Lenkijos uostamiestyje – Ščecino mieste. Abiejų minėtųjų Er Minijos knygų viršeliai papuošti autorės paveikslais.

Gydytojas psichoterapeutas Patricijus Jusaitis savo leidinyje „Koduoju 31 metus“ pasakoja apie narkologijos klinikoje „Varpas“ atliekamą darbą, apie kurį pranešimus jam teko skaityti pasaulio psichiatrų kongresuose. Šį leidinį kartu su autoriaus linkėjimais viešajai bibliotekai padovanojo minėtosios klinikos užsiėmimus lankantis ukmergiškis.

Dvi savo knygas, išleistas 2021 metais, atsiuntė kaunietė Birutė Pakėnaitė. Tai – pasaka „Apie kvailelį Joną, užkerėtą karalaitę ir dar daug ką“ bei knyga „Ir dar viena Žemė“.

Dar viena dovana viešajai bibliotekai – Loretos Stonkutės sudaryta knyga „Medicininė astrologija“ bei romanas „Virusas“. Autorė – šešių ezoterinių romanų ir septynių vadovėlių autorė, kurios pagrindinė veiklos sritis yra astrologija ir ezoterika. Jos rengiamos paskaitos bei edukacijos nukreiptos į žmogaus sąmoningumo auginimą, savo unikalumo priėmimą, vienijantis bendrai veiklai vardan šviesos ir žmonijos dvasios evoliucijos.

Kolegos iš Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos parengė dovaną jauniesiems bibliotekos skaitytojams. Tai – spalvingas, gausiai iliustruotas šios bibliotekos projekto edukacinis leidinys „Elektrėnų krašto kultūros paveldas vaikams“ bei spalvinimo knygelė, kurios piešinių autorė – dailininkė Rima Čepienė.

Nešinas solidžiu leidiniu, beveik 500 puslapių knyga „Automobilių istorija“, viešosios bibliotekos duris pravėrė ilgametis Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos darbuotojas, profesijos mokytojas ekspertas, Lietuvos Metų mokytojų premijos laureatas Jonas Rinkevičius. Jo dovana – trečias pataisytas šios knygos leidimas, papildytas naujais skyriais apie automobilinę karinę techniką Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose, apie naujausias ekologiškas autotransporto priemones: hibridus, elektromobilius, vandeniliu, saulės šviesos energija varomus bei savivaldžius automobilius bei jų kūrėjus. „Galbūt po 30–50 metų automobiliai su tradiciniais vidaus degimo varikliais liks tik vyresnio amžiaus žmonių prisiminimuose, o jaunoji karta mėgausis ekologiškais, išmaniais, protingais automobiliais ir gyvens be avarijų, žūčių“, – rašo J. Rinkevičius.

Savo naujausią knygą – poezijos ir miniatiūrų rinktinę – „Laikas rašo savo raides“ Vlado Šlaito viešajai bibliotekai padovanojo Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė Zuzana Stunžėnienė, šiemet mininti 85-erių metų jubiliejų. „Tai – savotiškas minties dienoraštis, – rašoma knygos įžangos žodyje. – Ėjo mintis, klupo ant praradimo akmenų, kliuvo už pakelės erškėčių, klaidžiojo takų ir kelių raizgalynėje, kartodama spalvas ir keisdama išraiškos formas. Visais keliais ją vedė Vilties žvaigždė, padėjusi ieškoti gyvenimo prasmės bei atiduoti skolą gimtinei ir jos žmonėms.“

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *