Į gatves išriedės keturi nauji „Iveco“ autobusai

Į gatves išriedės keturi nauji „Iveco“ autobusai /

Rajono savivaldybė informuoja, kad Ukmergės autobusų parką antradienį pasiekė keturi nauji „Iveco“ autobusai.

„Iveco“ gamykloje Prancūzijoje šiemet surinkti suslėgtomis dujomis varomi autobusai yra „draugiški“ sunkiai judantiems keleiviams – paspaudus išorėje esantį mygtuką vairuotojas gauna signalą, kad reikia pagalbos į vidų norinčiam patekti žmogui.

Autobusai – su nuleidžiama platforma, tad patogu įvažiuoti tėvams su vaikiškais vežimėliais ar neįgaliesiems. Kiekviename iš jų yra 21 sėdima ir 61 stovima vieta. Viena vieta skirta keleiviui su neįgaliojo vežimėliu.

Klimato kontrolės sistema užtikrins, kad žiemą salone būtų šilta, o vasarą – vėsiau. Be to, keleiviams bus pranešama apie privažiuojamą stotelę bei skelbiamas kitos stotelės pavadinimas. Saugumą stebės keturios vaizdo kameros.

Šių autobusų vairuotojams bus taikoma nulio promilių alkoholio reikalavimas – sumontuotas antialkoholinis variklio užraktas, vadinamas alkoblokas.

Autobusai įsigyti iš UAB „Transmitto“, laimėjusios viešąjį pirkimo konkursą. Bendra įsigijimo kaina – 1,305 mln. Eur su PVM. Apie 40 proc. šios sumos – ES Sanglaudos fondo parama, kurią suteiks Aplinkos projektų valdymo agentūra, o likusi dalis – įmonės lėšos bei bankų paskolos.

„Turime atnaujinti pasenusias transporto priemones, kad rajono gyventojams, besinaudojantiems viešuoju transportu, užtikrintumėme patogias ir komfortiškas susisiekimo paslaugas“, – sakė naują pirkinį įvertinęs Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Pasak UAB Ukmergės autobusų parko direktoriaus Rimvydo Olšausko, nauji „Iveco“ autobusai pakeis pačius seniausius dyzelinu varomus įmonės autobusus, kurie bus nurašyti ir utilizuoti.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau naujieji autobusai pasiekė Ukmergę. Tokios šventės neturėjome nuo 2014 metų, kuomet vienu metu buvo įsigyti 6 nauji autobusai. Tikiuosi, kad gausime paramą ir 10-iai naujų elektrinių autobusų įsigyti. Jie mus pasiektų ne anksčiau kaip 2025 metais“, – teigė R. Olšauskas.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *