Į „Pušelę“ – ir tinklai, ir naujas kelias

Į „Pušelę“ – ir tinklai

Šiuo metu uždarytas įvažiavimas nuo Ąžuolų gatvės iki sodininkų bendrijos „Pušelė“.

Šioje vietoje tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, o dabar tiesiamas naujas asfaltuotas kelias. Taip pat bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, drenažo ir lietaus nuotekų tinklai bei apšvietimas.

Savivaldybė skelbia, kad įvažiavimas nuo Ąžuolų gatvės iki „Pušelės“ bus uždarytas iki balandžio pabaigos. Visus darbus planuojama pabaigti iki rugpjūčio. Remonto darbus vykdo AB „Hisk“. Jų kaina – 1,2 mln. Eur.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas sakė, kad įgyvendinus skirtingus projektus turėtų susijungti Antakalnio, Ąžuolų gatvių ir per sodininkų bendriją „Pušelė“ einantys pėsčiųjų ir dviračių takai. „Bus saugiau ir vaikams, ir suaugusiesiems vykti į ugdymo įstaigas, darbovietes.“

Šis ukmergiškių ilgai lauktas projektas pradėtas įgyvendinti, dar nepabaigus vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo projekto darbų, kuriuos įgyvendina UAB „Ukmergės vandenys“. D. Varnas sakė, jog projektai vienas kitam netrukdys. Tikisi, kad įmonė savo projektą įgyvendins anksčiau, nei numatyta.

Sodininkų bendrijose „Pušelė“, „Dukstynėlė“ ir „Rasa“ jau anksčiau pradėti įgyvendinti UAB „Ukmergės vandenys“ administruojami projektai, kurių metu įrengiami vandentiekio ir nuotekų tinklai.

„Ukmergės vandenų“ direktoriaus pavaduotojas Stanislavas Gilvydis informavo, kad projektai dar tęsiami. Juos užbaigus, tai bus pirmosios trys sodininkų bendrijos  mūsų savivaldybėje, turėsiančios vandentiekius.

S.Gilvydžio duomenimis, sodininkų bendrijoje „Pušelė“ jau įgyvendinta apie 70 proc. darbų nuo sutarties vertės, kuri viršija 481 823 Eur. Likusius planuojama užbaigti iki rudens. „Pagrindinėje gatvėje darbai baigti. Dar reikia įrengti siurblinę, prijungti vamzdynus, įrengti atšakas į kai kurias gatveles“, – vardijo direktoriaus pavaduotojas.

Iš viso bendrijoje bus nutiesta per 3,2 km vandentiekio ir per 3,3 km nuotekų tinklų.

Pasak pavaduotojo, kelias link sodų pradedamas tvarkyti ten, kur vandentiekio ir nuotekų tinklų diegimo darbai jau atlikti.

„Pušelėje“ darbus vykdo įmonė „Vėjo birža“. Pasak S. Gilvydžio, nors bendrovė šiuo metu bankrutuojanti, įsipareigojimus vykdė be priekaištų. Lapkričio mėnesį, kai buvo paskelbtas jos bankrotas, bankroto administratorius užtikrino, kad darbai, pasamdžius subrangovus, bus įvykdyti iki galo ir laiku.

Lygiagrečiai įgyvendinamas projektas ir „Dukstynėlės“ bei „Rasos“ sodininkų bendrijose. Jo vertė – 787 018 Eur. Bus nutiesta 4,7 km vandentiekio bei 4,4 km nuotekų tinklų. Tinklai atvedami nuo Vytauto gatvės iki keliuko į sodus. Sodų gale bus įrengta siurblinė. Darbus įgyvendina UAB „Gilva“.

S.Gilvydis sakė, kad vandens ir nuotekų tinklai minėtose trijose sodininkų bendrijose neapims visų gatvių – tik pagrindines ir šonines, kurių gyventojai pranešė apie poreikį.

Galimybė įrengti atšakas į kitas gatves, jei gyventojai pageidautų, numatyta. Tačiau tam teks ieškoti lėšų.

Dabar didžiausią poreikį išsakė „Pušelės“ sodininkų bendrijos gyventojai. Šioje bendrijoje, pasak pavaduotojo, daugiausia yra gyvenamųjų namų. Čia vandentiekis bus įrengtas apie 90-iai būstų.

S.Gilvydis nurodė, kad, įgyvendinant šiuos projektus, nuotekų daliai 70 proc. lėšų skiriama iš ES fondų, o likusius 30 proc. bei visai vandentiekio daliai – paėmus lengvatinę paskolą Investicijų plėtros fonde. Paskolą reikės grąžinti per 20 metų, tačiau tikimasi tai padaryti greičiau.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *