Į vasaros poilsio stovyklą Vepriuose atvyko 48 ukrainiečiai

Į vasaros poilsio stovyklą Vepriuose atvyko 48 ukrainiečiai / Dainiaus Vyto nuotr. Stovyklos atidaryme.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Liepos 31-ąją Slabados kaime (Veprių seniūnija) esanti vasaros poilsio stovykla sulaukė būrio ukrainiečių – 44-ių vaikų ir 4-ių juos lydinčių suaugusiųjų iš Ukmergės miesto partnerio Ukrainoje – Podolės Kameneco.

Visi atvykusieji yra kariškių arba karo veiksmuose dalyvaujančių Podolės Kameneco gyventojų vaikai, kurių amžius – nuo 7-erių iki 17-os metų.

Aštuonių dienų stovykla ukrainiečiams pasirūpino Ukmergės rajono savivaldybė kartu su UAB „Likmerė“, kuri skyrė lėšų vaikams pervežti ir veikloms organizuoti, bei Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvu, parūpinusiu ukrainiečiams maisto jų kelionės į Lietuvą metu.

Šios stovyklos vadovė – Erika Buikauskienė, koordinatorė – Svetlana Markevičienė, vadovai: sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė iš Molėtų Dalia Burneikienė, geografijos mokytojas Eugenijus Jafimovas iš Kelmės ir ukmergiškis fizinio lavinimo mokytojas Arūnas Miškinis.

Stovyklos kolektyvą ir atvykusius stovyklautojus pasveikinęs Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas palinkėjo visiems gerų įspūdžių, puikios nuotaikos ir gražių akimirkų.

„Mums be galo malonu, kad jūs taip šiltai ir džiugiai mus priimate jau antrus metus iš eilės. Mums tai labai svarbu. Mes tai labai vertiname. Tai, kad pernai čia stovyklavę mūsų vaikai panoro čia dar kartą atvykti ir šiemet, rodo, kad jūs mus labai mylite ir mūsų laukiate. Nuoširdžiai dėkojame jums už dosnumą ir norą padėti“, – kalbėjo atvykusių ukrainiečių vadovė Kateryna Strelbitska.

Tiek ji pati, tiek vaikus lydinti Oksana Pelykh bei 8 vaikai pailsėti į Ukmergę atvyksta jau antrąjį kartą.

Pasak jos, pernai rugsėjo mėnesį surengta stovykla buvo su iššūkiais – vaikams prireikė surasti šiltesnių drabužių. Pasakojo, kad pernai stovykloje buvo vienas tėvo kare netekęs vaikas. Šiemet tokių vaikų – trys.

Pirmadienio popietę, stovyklos atidarymo metu, ukrainiečiai pasipuošė tautiniais motyvais siuvinėtais marškiniais „vyšivankomis“. Buvo pakelta stovyklos vėliava, mokiniai pasiskirstė į būrius, vyko kiekvieno iš jų prisistatymas bei simbolinės krikštynos.

Stovyklos metu dalyvių laukia įvairūs aktyvūs, sportiniai žaidimai, edukacijos ir pramogos. Vaikai pramogaus labirintų parke Anykščiuose, dalyvaus „Lino kelio“ ir duonos kepimo edukacijose, lankysis Veprių muziejuje, susipažins su Veprių apylinkėmis, stovykloje svečiuosis gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *