III Antakalnio kaimo bendruomenei – 15 metų

III Antakalnio kaimo bendruomenei – 15 metų /

Ne tik žmogus savo nueitą gyvenimo kelią skaičiuoja metais. Metai įprasmina ir įstaigų, organizacijų, bendrovių, bendruomenių veiklos rezultatus.

III Antakalnio kaimo bendruomenė paminėjo savo veiklos 15-os metų sukaktį. Į šventę susirinko gausus būrys bendruomenės narių ir svečių: Ukmergės rajono savivaldybės mero padėjėja Laima Gambickienė, Pivonijos seniūnijos seniūnas Alvydas Gratkauskas, draugai iš Varinės, Laičių, Žeimių kaimų bendruomenių. Besirenkančius į šventę svečius pasitiko fojė veikianti bendruomenės nario A. Vėbros nuotraukų paroda ,,Iš bendruomenės gyvenimo“, atspindinti visą 15-os metų veiklos laikotarpį.

„Bendruomenė – tai lyg bičių avilys, į kurį darbščiosios bitutės lašas po lašo neša nektarą ir gamina medų. Mūsų bendruomenės avilys per 15-a metų kantriai ir su meile buvo pildomas projektais, šventėmis, bendra veikla“, – šventę pradėjo bendruomenės pirmininkė Virginija Sakalienė.

Juozas Kuliešius – bendruomenės įkūrėjas, veiklos pradininkas – prisiminė 2003-iuosius metus, kai net požiūris į bendrą veiklą buvo kitoks nei šiandien, nebuvo bendruomenės namų, o žmonės lyg ir gėdijosi dirbti viešai ir ne sau… Sunku buvo viską pradėti nuo nulio, sugalvoti, ko norėtume, įkūrę bendruomenę, ką ji duotų kaimui… „Ačiū bendraminčiams, kad padėjo, suprato, neišsibėgiojo sunkumams iškilus. Išlikome, nes jau tada tikėjome savo siekiais, jautėme tvirtą vienas kito palaikymą“, – pasidžiaugė jis.

Antroji pirmininkė Erika Buikauskienė bendruomenei vadovavo ilgiausiai – 9-erius metus. Tai jau buvo visai kitas laikotarpis: prasidėjo pirmųjų projektų, kuriems finansuoti skiriamos lėšos iš Europos Sąjungos fondų, rašymas.

Erika drąsiai įsiliejo į projektinę veiklą, buvo įvykdyta nemažai projektų. Stambiausi iš jų – bendruomenės namų įkūrimas, renovavus buvusio vaikų darželio patalpas, ir vaikų žaidimų aikštelės įrengimas. Vykdytos edukacinės veiklos: piešimas ant vandens, susipažinimas su dekupažo technika, lipdymas iš molio… Ne tik bandėm įvairias veiklas, bet ir savo darbų parodas rengėm. Nuo 2012 metų organizuojame netradicinių sporto šakų čempionatą, kuris tapo tradiciniu renginiu.

Dabar, jau ketvirtus metus, bendruomenei vadovauja Virginija Sakalienė. Džiaugiamės, kad mums sekasi: visi pirmininkai buvo veiklūs, patys degė ir mokėjo uždegti kitus, be atlygio dirbo kaimui, kad jis gražėtų, kad gera būtų čia gyventi. Ačiū jiems visiems!

Virginija ne tik tęsia savo pirmtakų pradėtus darbus, bet ir plečia kultūrinę veiklą: mums jau reikia dainuoti, groti, reikia renginių, todėl kreipėmės į kultūros skyrių, buvo paskirti meno vadovas bei renginių organizatorė, ir dabar mes jau ,,duodam garo“… Įsigijom tautinius kostiumus (ačiū rėmėjams!), nusipirkome muzikos instrumentų, dalyvaujame rajone organizuojamuose renginiuose, kviečiamės svečių iš kitų bendruomenių.

Kaime opūs socialiniai reikalai, todėl bendruomenės namuose jau trejus metus veikia vaikų dienos centras ,,Draugas – draugui“.

Kaimas atgijo ir pagražėjo: išasfaltuota mašinų stovėjimo aikštelė, pastatyta pavėsinė, įrengta poilsio aikštelė su suolais bei laužaviete, pastatytas lauko treniruoklis. Lietuvos 100-mečio proga seniūnaitės I. Ožiūnaitės iniciatyva pastatytas paminklinis akmuo „Lietuvai – 100“, o mūsų kraštietis medžio drožėjas V. Butkus padovanojo savo išdrožtą paminklinę lentą „Gediminaičių stulpai“ bei aukurą.

Vertiname kiekvieno žmogaus įdėtą nors ir mažiausią krislą į bendrą aruodą. Todėl šventės metu bendruomenės pirmininkė dėkojo ir įteikė apdovanojimus už iniciatyvas, už idėjas, už aktyvų dalyvavimą ir renginiuose, ir fiziniuose darbuose, ir saviveikloje, už geranoriškumą ir ištiestą pagalbos ranką aktyviausiems bendruomenės nariams: J. Kuliešiui, I. Ožiūnaitei, G. ir A. Vėbroms, Z. ir V. Leonavičiams, A. Padriezui, A. Vinclovui, V. Sakaliui, V. Butkui.

Šventė buvo graži ir prasminga. O kad ji būtų ir smagi, labai pasistengė antakalniečių mišrus ansamblis „Retro“ (vadovas M. Mikučionis) bei kaimo kapela „Provincija“ (vadovas A. Padriezas).

Už gausų mūsų vaišių stalą dėkojame rėmėjams: UAB „Rokiškio pieno gamyba“ Ukmergės pieninės filialo direktoriui V. Lapei bei gamybos vadovei A. Platūkienei, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo direktorei A. Andrikonienei, automobilių centro „Optima 13“ bendrasavininkui direktoriui S. Varžgaliui ir jo žmonai Žydrūnei, ūkininkui A. Bukauskui.

Gailutė VĖBRIENĖ

Bendruomenės tarybos narė

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *