„Intymūs pokalbiai“ atvyksta į Ukmergę

„Intymūs pokalbiai“ atvyksta į Ukmergę / „Intymūs pokalbiai“

Gegužės 3 d., antradienį, Lietuvos nacionalinis dramos teatras Ukmergėje pristatys Vytauto Rumšo režisuotą spektaklį „Intymūs pokalbiai“ pagal garsaus švedų rašytojo, teatro ir kino režisieriaus Ingmaro Bergmano romaną.

Tai „keistas švedų meilės romanas“, kuriame kiekvienas gali atpažinti daugelį minčių iš savo gyvenimo, patikrinti savo požiūrį į tiesą, melą, išpažinties paslaptį.

Bergmanas šį kūrinį rašė remdamasis savo motinos dienoraščiais ir jame negailestingai interpretuoja savo tėvų istoriją.

„Pirmą kartą perskaitęs knygą „Intymūs pokalbiai“, buvau psichologiškai pritrenktas. Tuomet dar negalvojau apie pastatymą. Šiame kūrinyje atpažįstama visa aplinka, jame nėra jokio melo, – sako režisierius V. Rumšas. – Kiekvienas žmogus siekia intymių pokalbių, bet tuo pačiu ir prisibijo kalbėti intymiai. Intymumas yra labai sudėtingas dalykas, nes tai – asmeniška.“

Pagrindinį vaidmenį „Intymiuose pokalbiuose“ kuria aktorė Adrija Čepaitė. „Pirmą kartą Bergmano filmus pamačiau būdama 19 metų, o dabar prieš „Intymių pokalbių“ repeticijas dar kartą peržvelgiau. Viskas pasirodė visiškai priešingai nei jaunystėje. Tada Bergmanas atrodė labai rūstus, žiaurus, jo ypatingas dėmesys seksualumui ir šiaurietiškai erotikai, santykių nepakantumas ir atvirumas man rodėsi labai žiauru, o dabar manau, kad tai elementaru, suvokiama, labai tikslu, neprigalvota. Jaunystėje galvojau, kad taip būna tik Bergmano pasaulyje, dabar matau, kad visi išgyvename tą patį: tuos pačius skausmus, netektis, atradimus. Bergmanas tikriausiai buvo labai išmintingas žmogus“, – šypteli aktorė.

Pasak jos, šiandien teatre dažnai pasigendi gelmės, esmės, vadinamųjų tiesų, o Bergmanas visa tai turi. Jai antrina ir V. Rumšas: „Bergmaną reikia nuolat „ištraukti“. Jis reikalingas kaip vanduo. Siekdami per Bergmaną kalbėti apie žmogui sudėtingiausią dalyką – išpažintį, tikimės tapti reikalingi šiandienos žiūrovui.“

Spektaklis Ukmergės kultūros centre bus rodomas gegužės 3 d. 18 val.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *