Įrodė, kad sveikas maistas – labai skanus

Įrodė

Skirmantė SABALIAUSKIENĖ

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 

Taujėnų gimnazijos ir Pabaisko pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje „Sveiko maisto gaminimo“ stovykloje vaikams ir jaunimui. 

Stovykla – viena iš biuro vykdomo projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“ veiklų.  Šio dvejus metus truksiančio projekto tikslas – padidinti gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius sveikatos elgsenos pokyčius.

Planuojama ukmergiškius supažindinti su sveikos gyvensenos vertybėmis, jas įdiegti, didinti sveikatos raštingumą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Veiklos numatytos tiek moksleiviams, jų tėvams, tiek senjorams. 

Minėtų ugdymo įstaigų mokiniai vyko į „Roko virtuvę“, esančią Taujėnų dvare. Ten juos pasitiko virtuvės įkūrėjas šefas Rokas Galvonas.

Rokas teigia, jog veiklos apstu, tačiau sustoti nežada – artimiausiu metu atvers dar vieną restoraną. Jaunuolio sėkmės paslaptis – niekada nevengti labai daug dirbti.

Dalyviai buvo supažindinti su sveiko maisto gamybos technologijomis ir drauge su Roku gamino ir ragavo sveikatai palankius patiekalus.

Virtuvės šefas papasakojo, kaip rūpintis savo mitybos racionu. Vaikai sužinojo, kad nuo mitybos įpročių ir pasirenkamų produktų priklauso savijauta, o maistas labai svarbus sveikatai stiprinti.

Degustacijos metu paneigtas vienas dažnas mitas, kad sveikas maistas negali būti skanus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *