Išsirinkome šalies prezidentą

Prezidento rinkimų antrajame ture Lietuva naujuoju šalies prezidentu antrai kadencijai išrinko Gitaną Nausėdą.

Šaliai jis vadovaus dar penkerius metus.

Ukmergėje už G. Nausėdą balsavo net 81,24 proc. rinkėjų, kai už jo konkurentę premjerę Ingridą Šimonytę – vos 17,16 proc.

Prezidento rinkimų antrajame ture balsavo 48,64 rinkimų teisę turinčių ukmergiškių.

G.Nausėda nugalėjo visose šalies savivaldybėse. Lietuvoje jis surinko 74,44 proc. rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 24,06 proc.

Didžiausio palaikymo G. Nausėda sulaukė Šalčininkų rajono savivaldybėje, kur per antrą rinkimų turą už jį balsavo 90,05 proc. rinkėjų, taip pat Pagėgių (88,02 proc.) ir Kalvarijos savivaldybėse (88,25 proc). Mažiausiai už jį balsuota Vilniaus mieste – 55,10 proc., Neringoje – 56,06 proc., Kauno mieste – 69,02 proc.

Prieš penkerius metus antrajame Prezidento rinkimų ture susitiko tie patys kandidatai, bet balsų persvara buvo kiek kitokia. Ukmergėje G. Nausėdą tada palaikė 68,74 proc., o I. Šimonytę – 29,62 proc. rinkėjų. Aktyvumas tąsyk buvo didesnis – antrajame ture dalyvavo 51,31 proc. rinkėjų.

Lietuvoje prieš penkerius metus G. Nausėda surinko 65,68 proc., o I. Šimonytė – 33,04 proc. balsų. Gyventojai buvo aktyvesni – savo balsus atidavė 53,88 proc. rinkėjų.

Prezidento rinkimų rezultatai sekmadienį paaiškėjo gana anksti, sveikinimai G. Nausėdai televizijos ekranuose pasipylė praėjus vos kelioms valandoms nuo tada, kai užsidarė rinkimų apylinkių durys.

Rinkimų naktį žurnalistų kalbintas perrinktas šalies vadovas sakė, kad šis rinkimų rezultatas – įvertinimas penkerių metų darbo, kuris nebuvo lengvas, kuris vyko permainingomis aplinkybėmis.

„Noriu labai nuoširdžiai padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu ar jie gyventų Vilniuje ar Kaišiadoryse, Kretingoje ar Šiauliuose, ar Alytuje. Nes jūsų balsas man suteikė mandatą, ir tai yra tvirtas mandatas“, – kalbėjo G. Nausėda.

Antroje kadencijoje jis žada būti orientuotas į rezultatus netgi labiau, nei buvo pirmoje kadencijoje.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *