Jaunieji policijos rėmėjai jėgas išbandė žygyje

Jaunieji policijos rėmėjai jėgas išbandė žygyje / Žygio dalyviai. Vytautės Rybokaitės nuotr.

Jeigu geras nusiteikimas, blogo oro nėra – ši taisyklė patvirtinta Ukmergės rajono policijos komisariato jaunųjų policijos rėmėjų žygyje.

Jaunųjų policijos rėmėjų žygis – tradicinis vasaros renginys. Tokie žygiai organizuojami jau septinti metai. Būta ir šaltesnio oro, ir lietaus, bet kone visą žygį merkiantis lietus – pirmasis toks išbandymas.

Žygyje dalyvavo 40 jaunųjų policijos rėmėjų, taip pat prisijungė keletas rėmėjų iš Kauno bei Vilniaus apskričių.

Entuziastingi Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai šiais metais buvo paruošę naują trasą. Jaunuoliams teko įveikti 20 kilometrų. Suskirstyti į keturias komandas jie turėjo susidoroti su užduotimis – ieškoti įkalčių, „minų“, pasitelkę fizines jėgas ir išmintį, rasti kelią klaidžiame miške, atsakyti į klausimus, susijusius su Ukmergės krašto istorija. Įdomi pažintis su sovietmečio palikimu Kopūstėlių kaime, kur buvo įrengta raketinė bazė.

Ėjimas miško keliukais žygeiviams buvo malonus poilsis. Kur kas daugiau jėgų reikėjo kopiant į kalnus, keliantis skardžiais, klampojant nendrėse paskendusiomis pelkėmis. Persikeliant per žaliais maurais apžėlusius miško ežeriukus reikėjo įveikti ir save. Nusiplovus upėje dumblus ir purvus, vėl kelionė… Retkarčiais sušvitus saulei, užpuldavo spiečiai uodų, tad vakare kojos buvo nusėtos ne tik mėlynėmis, bet ir vabzdžių įkandimų žymėmis.

Tokie nelengvi išbandymai, tačiau patyrimai neeiliniai. Juk retam kuriam tenka netikėtai įsmukti į duobę ir kojomis išmatuoti bebro olos gylį, pamatyti vos už kelių metrų grakščiai per upelį praskriejančią stirną, pajusti lietų – kartais talžantį, vėliau gaivinantį, lašnojantį ar merkiantį…

Paskutiniai žygio išbandymai – kopimas į Sukinių piliakalnį ir persikėlimas Šventosios upe. Na, o stovyklavietėje jau liepsnojo laužas, buvo paruošta grikių košė ir gardžiai kvepėjo šašlykais. Tad persirengus sausais drabužiais, sušilus, komandos meninėms rungtims ruošėsi su nauju įkvėpimu.

Tik lietus nesiliovė lyti – pliaupė ištisą naktį, rytą, kraunantis daiktus. Visi skubėjo į šiltus namus. Tačiau sugrįžus žygio organizatorei bendruomenės pareigūnei Ingridai Dutkienei ėmė skrieti jaunųjų policijos rėmėjų žinutės: „Ačiū! Nesvarbu, kad kojos mėlynėm nusėtos. Žygis tikrai buvo SUPER!“

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *