Kada reikalingas šarnyrų restauravimas?

Kada reikalingas šarnyrų restauravimas? /

Šarnyrai – važiuoklės sistemos dalis, nuo kurios priklauso automobilio stabilumas kelyje, keleivių saugumas. Tai yra automobilio pakabos ir vairo elementas. Jie prijungia transporto priemonės ratlankius ir ratus prie pakabos sistemos.

Šarnyrų restauravimas ar keitimas reikalingas tada, kai jie susidėvi ir dėl įvairių kitų priežasčių. Kaip žinoti, kad kažkas negerai su jūsų transporto priemonės šarnyrais? Tiesą sakant, tai išduoda bildėjimas važiuojant per duobes, automobilio nestabilumas kelyje.

Jeigu šarnyrai kliba, juos reikia kuo skubiau pakeisti, nes kitaip keliate pavojų sau bei savo keleiviams. Klibantys šarnyrai gali išsinerti ir tuomet automobilis taps nevaldomas, nes priekinis ratas visai nereaguos į vairavimo. Tokia padėtis yra labai pavojinga. Todėl privalu reguliariai tikrinti važiuoklės dalis ir keisti sugedusias, susidėvėjusias.

Galimas apatinės šakės šarnyro keitimas, viršutinės šakės šarnyro keitimas, apatinės šakės keitimas ir viršutinės šakės keitimas.

Kaip dažnai reikia pakeisti automobilio šarnyrus?

Šarnyrų restauravimas ar keitimas nėra įprastinės techninės priežiūros dalis. Tačiau jie turi būti tikrinami pagal gamintojo nurodymus ar ridos intervalus arba kiekvieną kartą, kai keičiama alyva ir filtras.

Dažniausiai naujesnėse transporto priemonėse esantys šarnyrai yra uždengti ir jų nereikia sutepti. tačiau vis dar yra tokių šarnyrų, kurie turėtų būti sutepami kiekvieną kartą, kai pakeičiama alyvos ir variklio filtras.

Kai viršijami gamintojo nurodymai, kiek šarnyrai gali būti eksploatuojami, jie turi būti pakeisti. Kiti požymiai, kad šarnyrus reikia keisti – tai triukšmas, netolygus padangos nusidėvėjimas arba prasta transporto priemonės trauka. Po pakabos dalių pakeitimo rekomenduojamas padangų centravimas, kad būtų užtikrintas tolygus padangos nusidėvėjimas.

Kalbant apie šarnyrų pakeitimo kainą, tai priklauso nuo automobilio metų, automobilio modelio ir kt. Šiandien keliuose yra daug skirtingų transporto priemonių, todėl ir kaina skiriasi. Kai kuriose transporto priemonėse yra tik du apatiniai šarnyrai, o kai kuriuose – keturi – viršutiniai ir apatiniai. Jums nereikės vienu metu pakeisti visų transporto priemonės šarnyrų, tik tuos, kurie yra sugedę.

Taigi šarnyrų restauravimas ar keitimas – darbai, kuriuos patikėkite tik savo srities profesionalams.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *