Kai kurio transporto eismas nedraudžiamas

Kai kurio transporto eismas nedraudžiamas / Tam tikro transporto eismas yra kontroliuojamas.

Ukmergiškiai piktinasi, kad miesto gatves, anot jų, neretai gadina sunkiasvoris transportas. Tokių mašinų eismas, svarsto gyventojai, turėtų būti labiau ribojamas.

„Kada baigs sunkiasvoriai, krovininiai automobiliai važinėti po miesto gatves ir tiltą, taip laužydami asfaltą? – klausia skaitytojas. – Tam, manau, ir buvo padaryti aplinkkeliai.“

Pasak rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Aido Dutkaus, tokią kontrolę vykdo policija. „Aptarnaujančiam krovininiam transportui važinėti miesto gatvėmis neuždrausta“, – teigė jis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus sakė, jog krovininių transporto priemonių kontrolė Ukmergės mieste vykdoma nuolat. Atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnyje „Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas“.

Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku, Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, apsisukimas pėsčiųjų perėjose, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų, žmonių vežimo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.

„Kuriose konkrečiai vietose, nurodo kelio ženklai, tačiau yra išimtys: aptarnaujantis transportas (kroviniai į parduotuves, įmones ir pan.) gali nepaisyti kelio ženklo Nr. 304 „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“ reikalavimų“, – sako V. Butkus.

Šis draudžiamasis kelio ženklas draudžia važiuoti krovininiais automobiliais ir transporto priemonių junginiais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 3,5 t arba didesnė už nurodytąją ženkle. Taip pat – traktoriais ir savaeigėmis mašinomis, išskyrus aptarnaujantįjį transportą.

Minėtame ANK straipsnyje taip pat nurodyta: sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas patikino, kad gyventojų pranešimų apie neleistinai mieste važinėjančius sunkiasvorius automobilius policijoje nesulaukiama.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *