Kaip atpažinti jokių simptomų dar neturinčias dantų problemas?

Autorius Ukmergės žinios

Daugelis žmonių į odontologus kreipiasi tik tuomet, kai susiduria su akivaizdžiai pastebimais simptomais – skausmo pojūčiais, padidėjusiu dantų jautrumu, kraujuojančiomis dantenomis ar pan. Visgi, reikėtų žinoti, kad kai kurios burnos ligos gali sėkmingai vystytis ir progresuoti be jokių pastebimų simptomų, ypač ankstyvose stadijose. Ankstyvoje stadijoje esančių dantų ligų nustatymas yra labai svarbi aplinkybė, kuri leidžia išvengti didesnių dantų pažeidimų, liūdesnių pasekmių ir, žinoma, brangesnio gydymo. Išsiaiškinkime, kaip atpažinti dantų problemas, kurios dar neturi ryškių simptomų.

Pokyčiai dantų paviršiuje

Dantų paviršius gali keistis ir be jokio skausmo. Pavyzdžiui, dėl susilpnėjusio dantų emalio, danties paviršius gali suplonėti. Ant jo gali atsirasti neestetiškai atrodančios dėmės, kurios įspėja apie ėduonies problemas. Skausmo nesukeliantys emalio pokyčiai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nepavojingi. Visgi, jegu tokio pobūdžio problemos bus ignoruojamos labai ilgą laiką, gali išsivystyti ir rimtesni padariniai – danties kanalų uždegimai, dideli dantų pažeidimai ir pan. Pirminėje stadijoje esančius ėduonies pažeidimus dažniausiai gali įžvelgti tik odontologas. Apie tokios problemos atsiradimą gali įspėti ir šiek tiek pageltęs dantų paviršius arba nedideli danties įtrūkimai. 

Neigiami dantenų pokyčiai  

Apie suprastėjusią dantenų būklę dažniausiai įspėja jų srityje pasireiškiantis skausmas arba kraujavimas. Visgi, pasireiškiantys simptomai dažniausiai yra jau atsiradusio uždegimo pasekmė. Dar tik besivystantys dantenų uždegimai įprastai nesukelia jokių simptomų. Pavyzdžiui, lengviausia dantenų uždegimo forma, kitaip vadinamas gingivitas, įprastai pasireiškia lengvu dantenų paraudimu ir patinimu. O į šiuos simptomus daugelis žmonių nekreipia dėmesio, nes jie nesukelia nemalonių pojūčių ar nepatogumų. Visgi, jeigu šie simptomai nebus nustatyti ir gydomi, jie gali transformuotis į sudėtingesnes uždegimines formas, pavyzdžiui, periodontitą. O periodontitas yra labai rimta liga, kuri gali paskatinti dantų netekimą. Reikėtų suprasti, kad dantenų ligos vystosi labai lėtai, palaipsniui, o pirmieji požymiai gali būti beveik nepastebimi. Todėl tokiai problemai kelią užkirsti gali tik reguliarūs dantenų patikrinimai odontologo kabinete. Šiuolaikinės odontologijos klinikos šiais laikais naudoja pažangią techniką, kuri leidžia nustatyti jokių simptomų nekeliančius, pirminėje stadijoje esančius dantenų pažeidimus. Jeigu nežinote į kurią kliniką kreiptis dėl dantenų būklės, rekomenduojame pasinaudoti Aš Šypsausi klinikos paslaugomis. Tai šiuolaikiška odontologijos klinika Klaipėdoje, kuri taiko ne tik veiksmingus, bet ir modernius gydymo metodus, pacientams nesukeliančius jokio diskomforto. 

Prastas burnos kvapas

Nemalonus burnos kvapas retkarčiais pasireiškia daugeliui žmonių, todėl šis požymis taip pat dažnai yra laikomas visiškai nereikšmingu. Jeigu nemalonus burnos kvapas yra laikina aplinkybė, kurią pašalina dantų priežiūros priemonės, dažniausiai jis nėra pavojaus signalas apie tam tikras dantų ligas. Visgi, jeigu nemalonus burnos kvapas yra pastovus, jis tikrai yra dantų problemų požymis. Nemalonų burnos kvapą gali sukelti lėtai besivystantys dantenų uždegimai. Blogo kvapo atsiradimą gali paskatinti ir dantų ėduonis. Taigi ilgai neišnykstantis blogas burnos kvapas tikrai gali būti ženklas, įspėjantis apie pašlijusią dantų ar dantenų sveikatą. 

Tam tikros dantų ligos ar dantenų uždegimai gali vystys ilgai, lėtai ir be jokių akivaizdžių simptomų. Todėl net ir nejaučiant skausmo ar diskomforto, labai svarbu nuolat rūpintis savo burnos sveikata ir atidžiai stebėti dantų bei dantenų būklę. Reguliarūs vizitai pas odontologą, tinkama burnos higiena ir atidus dantų būklės stebėjimas padeda pastebėti pirminėje stadijoje esančias dantų problemas ir užkirsti kelią rimtesniems padariniams. Taigi, svarbiausia taisyklė, kurios turėtų laikytis kiekvienas žmogus – nepraleisti apsilankymų pas odontologą ir atkreipti dėmesį į bet kokius, net ir menkus pokyčius burnoje.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *