Kaip gauti darbą Norvegijoje? Ką dirbti ir kiek uždirbti?

Kaip gauti darbą Norvegijoje? Ką dirbti ir kiek uždirbti? /

Norite uždirbti daugiau pinigų, pakeliauti po pasaulį, pagyventi geranoriškų žmonių apsuptyje, turėti visas socialines garantijas? Jei atsakėte “TAIP” bent į vieną iš mūsų pateiktų klausimų – darbas ir gyvenimas Norvegijoje Jums tiks tobulai.

Kiek uždirba Norvegijoje?

Lietuvių tarpe yra plačiai paplitusi praktika vykti į Norvegiją tam, kad užsidirbti. Tai yra absoliučiai pamatuotas veiksmas, kadangi Norvegija yra išskirtinai progresyvi ir turtinga šalis – vidutinis atlyginimas Norvegijoje viršija 3 000 eurų. Lietuvoje gyvenančiam asmeniui tai yra išties įspūdinga suma, tačiau, nereikėtų ignoruoti fakto, kad Norvegija tuo pačiu yra ir viena brangiausių šalių pasaulyje, todėl tie tūkstančiai yra labai reliatyvūs. Verta paminėti, kad Norvegijos įstatymuose minimali alga yra neapibrėžta, visgi, rinkos tyrimai mums parodo tam tikrus skaičius. Pvz.: žuvies apdirbimo fabrikuose darbuotojai uždirba 18 eurų į valandą, viešbučiuose – 16 eurų į valandą, elektrikai – beveik 19 eurų į valandą.

Į kokius miestus lietuviai vyksta dirbti?

Lietuviai daugiausiai renkasi šiuos Norvegijos miestus: Sandefjordą, Trondheimą, Olesiundą, Bergeną, Trumsę, Drameną bei sostinę Oslą. Šios kryptis yra populiariausios ir pritraukia didžiausius srautus mūsų tautos piliečių.

Ką dirbi Norvegijoje?

Išvykstantieji į Norvegiją, dažniausiai ieško laikino darbo įvairiuose fabrikuose. Pats populiariausias pasirinkimas – darbas žuvies fabrike. Galybė įdarbinimo agentūrų, vykstantiems dirbti į žuvies fabriką, apmoka tiek kelionę pirmyn, tiek atgal. Tokio pobūdžio darbas nereikalauja kalbos žinių, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie nesiekia įsitvirtinti Norvegijoje ilgesniam laikui ir planuoja užsidirbę grįžti atgal į Lietuvą. Lietuviai taip pat noriai dirba kituose, panašaus pobūdžio darbuose: statybose, žemės ūkyje, skalbyklose, šiltanmiuose, miškuose, naftos platformose, viešbučiuose, autoservisuose bei laivuose. Įmonės, siūlančios tokio pobūdžio darbus dažniausiai ieško žmonių į pagalbinio darbuotojo poziciją, o tai nereikalauja specifinio išsilavinimo todėl puikiai tinka plačiam spektrui žmonių. Neretai studentai, nepilnamečiai vyksta dirbti į šias pozicijas vasarai ar žiemai. Tai yra puiki proga gauti savo pirmuosius atlyginimus, sutaupyti mokslams, juolab, kad šis darbas beveik visada yra garantuotas.

Lietuviai dirba ne vien tik nekvalifikuotus darbus, kurie nereikalauja kalbos žinių. Dažnai ieškoma vairuotojo, traktorininko, jūreivio, masažuotojo, slaugytojo, gydytojo, geodezininko, mediko, mechaniko, kranisto, kirpėjos, odontologo, elektriko, suvirintojo, architekto, ekskavatorininko bei dažytojo darbų Norvegijoje. Šios pozicijos skiriasi nuo prieš tai aptartų tuo, kad užimant tokio tipo pareigas Jums (dauguma atveju) teks kiekvieną dieną naudoti anglų ar norvegų kalbas. Šie darbai taipogi reikalauja specifinio išsilavinimo, tad neabejotina, jog darbdaviai darbo pokalbio metu gali Jūsų paprašyti papasakoti daugiau apie turimą darbinę patirtį.

Taigi, darbo Norvegijoje yra tiek vyrams, tiek moterims ar merginoms. Jeigu keliauti į šią šalį nenorite vienas, galite ieškotis darbo poroje. Kai kurie verslai, plėsdami savo darbuotojų skaičių, noriai priima ir poras, tad pamėginti tikrai verta. Darbą Norvegijoje be problemų ras ir žmogus be anglų, norvegų kalbos žinių, ir tas, kuris kalbą išmano puikiai. Darbas garantuotas!

Kaip gauti darbą Norvegijoje?

Jeigu norite susirasti darbą savo jėgomis, be tarpininkų, visų pirma rekomenduojame Jums peržvelgti visus skelbimų portalus Lietuvoje. Internete yra daugybė naujų skelbimų, kuriuose siūlomas darbas. Susisiekite su skelbimo savininku nurodytu telefono numeriu ar elektroniniu paštu ir pamėginkite išsiaiškinti kas tai per darbas. Viena iš problemų, kuri iškyla ieškantis darbo be tarpininkų – garantijos nebuvimas. Visada atkreipkite dėmesį į tai ar darbas yra legalus, ar darbdavys Jums gali užtikrinti visas sąlygas, kurias turi garantuoti Norvegijoje įsteigtas verslas, ar Jums bus mokamas Norvegijos standartus atitinkantis atlyginimas. Visą tai itin svarbu išsiaiškinti, kad išvengti nemalonumų: išnaudojimo ir apgavystės. Jeigu mokate norvegų ar anglų kalbą, rekomenduojame pasižvalgyti po naujausius Norvegijos skelbimų portalus. Juose taipogi turėtumėte rasti gausybę įmonių, kurios siūlo gerai apmokamą darbą. Be to, jeigu turite pakankamai laiko, paieškokite informacijos forumuose. Dažnai tam tikrų miestų, etninių grupių bendrijos turi veikiantį forumą. Juose galite rasti daug reikiamos informacijos susijusios su darbo paieškomis. Forumuose taip pat būna skelbimų sekcijos, kuriose darbdaviai kelia darbo skelbimus.

Darbo paieškos nebus tokia našta, jeigu kreipsitės į įdarbinimo agentūrą. Individualios darbo paieškos gali užtrukti, kainuoti Jums daug nervų. Viskas bus žymiai lengviau, jeigu tokį uždavinį patikėsite profesionaliai agentūrai. Agentūra Jums ras tik legalų, visus Norvegijos standartus atitinkantį darbą. Įdarbinimo organizacijose dirbantys specialistai puikiai išmano savo amatą, todėl žino kaip greitai rasti tinkamą darbą. Dažnai tokio tipo agentūros yra prikaupusios laisvų darbo pozicijų savo duombazėse, todėl nenustebkite, jeigu pirmąjį darbo pasiūlymą gausite dar tą pačią savaitę!

Jūs gavote pirmąjį darbo pasiūlymą – sveikiname!

Prieš sutikdami su darbo pasiūlymu, būtinai pasidomėkite atsiliepimais apie tą konkrečią įmonę ar pozicjią. Atsiliepimai mums gali pasakyti daug apie versle vykdomą politiką, darbuotojų sąlygas. Jeigu atsiliepimų sekcijoje randate daug neigiamu komentarų, geriau rinkitės mažiau apmokamą, bet pozityviai vertinamą darbą.

***

Darbas ir gyvenimas Norvegijoje – išties nuostabus dalykas. Nemažas atlyginimas, nuostabi gamta, viliojanti kultūra ir laisvė… Ne, tai nėra sapnas. Visos šios galimybės yra Jūsų rankose,  tereikia žengti pirmąjį žingsnį! Kodėl jo nežengti dabar? Sėkmės!

Daugiau darbo skelbimų užsienyje galite rasti čia

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *