Kaip išsirinkti tinkamą oro kompresorių?

Žinome, kad oro kompresoriaus pasirinkimas gali būti nelengva užduotis. Jų yra labai daug, o techninė terminologija gali būti paini, jei nežinote, į ką atkreipti dėmesį. Taigi kaip išsirinkti tinkamą oro kompresorių savo poreikiams?

Kaip pasirinkti oro kompresorių?

Svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis oro kompresorių, yra tai, kokiems įrankiams ir užduotims jį naudosite. Nuo to priklausys CFM (kubinių pėdų per minutę) poreikis įrankiams maitinti.

Taip pat turėsite atsižvelgti į tai, kaip dažnai ir kaip ilgai jį naudosite, kad nustatytumėte, kokios talpos oro rezervuaro reikia. Pavyzdžiui, nedidelio rezervuaro jums pakaks tik retkarčiais naudojantis įranga, tačiau didelis rezervuaras bus tinkamesnis profesionaliam ar ilgalaikiam naudojimui. Daugiau informacijos: kompresoriucentras.lt.

Taip pat reikia atsižvelgti į tai, ar kompresorius turi būti nešiojamas ir, ar jums reikia laidinio ar belaidžio modelio, taip pat, modelio su alyva, ar be alyvos?

  • Laidinis ar belaidis?

Laidiniai oro kompresoriai įjungiami į elektros tinklą, kad būtų tiekiama energija varikliui, todėl jie turi būti naudojami šalia elektros lizdo. Dėl šios priežasties laidiniai oro kompresoriai geriausiai tinka naudoti gamyklose ir dirbtuvėse, kur nereikia dažnai keisti lokacijos vietos.

Kita vertus, belaidžiai oro kompresoriai varomi benzinu arba dyzelinu. Kadangi nėra laido, juos galima naudoti bet kur ir juos daug lengviau perkelti. 

  • Su alyva ar be alyvos?

Oro kompresorius su alyva turi judančias dalis, kurios tepamos specialiu tepalu. Tuo tarpu be alyvos naudojamo oro kompresoriaus sudedamosios dalys padengtos specialia savaiminio tepimo danga. Pasirinkti vieną iš šių tipų galima atsižvelgiant į tai, kiek oro kompresorius bus naudojamas ir ar svarbu neužteršti oro. Pavyzdžiui, jei oro kompresorius bus kasdien ilgai naudojamas gamykloje, geriausiai tiks modelis su alyva. Tuo tarpu retam naudojimui geriau tinka modelis be alyvos. O jei oro kompresorius bus naudojamas purškiamajam dažymui arba klinikinėje aplinkoje, neužterštą orą tieks modelis be alyvos.

  • Bako talpa

Oro kompresoriai būna įvairių dydžių, matuojamų litrais – nuo 4 l iki 100 l. Paprastai kuo didesnis bakas, tuo ilgiau galite naudoti oro kompresorių pastoviu galingumu. Tačiau reikiamo bako dydis taip pat priklauso nuo įrankio, su kuriuo planuojate jį naudoti. Visiems įrankiams reikalingas minimalus oro srautas, matuojamas kubinėmis pėdomis per minutę (CFM). Norėdami nustatyti, kokios talpos bako reikia įrankiui, padauginkite įrankio standartinę kubinių pėdų per minutę (SCFM) talpą iš 6. 

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *