Kalėdines eglutes – šalia konteinerių

Kalėdines eglutes – šalia konteinerių / Kalėdines eglutes – šalia konteinerių

„Ukmergės žinių“ skaitytojai teiravosi, ar mūsų mieste bus specialus konteineris kalėdinėms eglutėms išmesti. Girdėjo, kad kituose Lietuvos miestuose vyksta akcijos, kur žmonės raginami su eglutėmis atsisveikinti ekologiškai.

UAB „Ekonovus“ Rytų regiono vadovas Elmaras Milinavičius informavo, kad daugiabučių namų gyventojai kalėdines eglutes pasibaigus šventėms galės palikti konteinerių aikštelėse. Prašomi jokiu būdu nemesti jų į konteinerius, o sukrauti eglutes ir šakas į vieną krūvą šalia konteinerių, aikštelėse.

Paprastai eglutės nupuošiamos per Tris karalius – sausio 6-ąją. Pasak E. Milinavičiaus, tikimasi, kad eglutės bus išgabentos sausio 9–15 dienomis. Privačių namų gyventojai kalėdines puošmenas gali sudeginti arba kompostuoti.

Tuo tarpu Aplinkos ministerija išplatintame pranešime informuoja, kad žaliaskarių palikti prie konteinerių ar kitose vietose nevalia ir net primena, kad nuo sausio 1 d. įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas, nustatantis baudas ir už netinkamą atliekų tvarkymą.

Ministerija skelbia apie akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Jos metu gyventojai kviečiami nupuoštas kalėdines eglutes ar jų šakas atnešti į specialius konteinerius, kurie įsikurs net 39-iose vietose skirtinguose Lietuvos miestuose.

Primename, kad tarp šių miestų Ukmergės nėra. „Ecoservice“ šią akciją vykdo savo veiklos zonose vos trylikoje Lietuvos miestų.

Savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus pažymėjo, kad šiųmetė tvarka, kai nupuoštas kalėdines eglutes gyventojai raginami palikti šalia šiukšlių konteinerių, gyvuoja jau daug metų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *