Kam reikalingas automobilio katalizatorius?

Apie automobilių katalizatorius šį tą yra girdėję kone kiekvienas. Visgi, kas yra katalizatorius, kodėl jis yra reikalingas ir kokią naudą teikia – daugeliui paaiškinti yra pernelyg sudėtinga užduotis. Tad šiuo tekstu pateiksime trumpus ir paprastus atsakymus, kurie leis geriau suprasti, kokią naudą teikia katalizatoriai transporto priemonėse ir kodėl jie yra būtini naudoti.

Automobilio katalizatorius. Kas tai?

Trumpai tariant, tai – išmetamųjų dujų kontrolės įtaisas automobilyje. Jo paskirtis – kenksmingus teršalus, prieš joms patenkantį atmosferą, neutralizuoti ir pakeisti nekenksmingomis dujomis (mažinamas nuodingas azoto oksidų ir angliavandenilių kiekis, oksiduojamas anglies oksidas). Tam, kad automobilis būtų tinkamas eksploatuoti, jis turi atitikti numatytus taršos standartus. Be abejo, jis turi turėti ir katalizatorių, kurio būklė leistų tinkamai ir efektyviai vykdyti reikalingas funkcijas.

Įdomu tai, kad naujausiuose automobilių modeliuose, kuriems keliami vis aukštesni saugumo ir draugiškumo aplinkai kriterijai, gali būti naudojami net keli katalizatoriai. Tokiu būdu siekiama, kad transporto priemonės būtų kuo mažiau taršios ir žalingos aplinkai.

Kokią naudą jis teikia?

Pagrindinis ir didžiausias automobilio katalizatoriaus privalumas yra tai, kad jis reikšmingai prisideda prie oro taršos mažinimo. Jų dėka į orą išmetamas minimalus teršalų kiekis, todėl labiau tausojama gamta. Mokslininkų teigimu, būtent automobilių katalizatorių naudojimas padeda sulaikyti net 98 proc. sukuriamų taršiųjų dujų. Be to, švarus oras teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Ir priešingai, daug laiko praleidžiant užterštame ore, itin padidėja tikimybė susirgti įvairiomis kvėpavimo takų ligomis ir susidurti su kitais negalavimais.

Dažnai žmonėms tokie argumentai kaip švarus oras, sveikesnė aplinka gyvenimui neatrodo itin reikšmingi. Viena iš priežasčių – oro tarša nėra vizualiai akivaizdi. Kitaip tariant, tai problema, kurios dažnai nematome plika akimi, kaip kad plastiko taršos ar kitų problemų. Oro taršos dydis dažnai suprantamas tik tuomet, kai patiriamos jos pasekmės, t. y. kai susiduriama su jos sukeltomis sveikatos problemomis.

Visgi, diskutuojant su skeptikais, galima pasitelkti netgi tokį paprastą argumentą kaip automobilių pasaulyje skaičius. Šiandien jis siekia beveik 1,5 bilijono. Taigi, pasaulyje tenka po vieną automobilį 5 žmonėms. Tai – neįtikėtinai didelis skaičius. Juo labiau, kad dauguma jų yra naudojama kiekvieną dieną. Todėl galima tik pagalvoti, kokią reikšmę turėtų jų naudojimo pasekmės tuo atveju, jeigu automobiliuose nebūtų privaloma turėti katalizatorių.

Galiausiai, svarbu pažymėti, kad net tuomet kai norite turimą katalizatorių pakeisti kitu, senojo nereikia išmesti. Visapusiškai naudingai jį perparduoti – tokiu būdu ne tik gausite finansinę naudą, bet ir užtikrinsite galimybę, kad katalizatorius būtų panaudotas antrąkart (šaltinis). Greičiausias ir patogiausias būdas tai padaryti – kreiptis į įmonę, kuri superka automobilių katalizatorius. Kodėl? Atsakymas paprastas – vos keli paspaudimai leidžia gauti ir pasinaudoti konkurencingu rinkoje pasiūlymu.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *