Kavos Rūšys: Kilmė, Skonis ir Įdomybės

Kava – tai ne tik gėrimas, bet ir daugelio žmonių kasdienybė, ritualas ir netgi gyvenimo būdas. Ji žavi savo aromatu, skoniu ir gebėjimu sužadinti. Tačiau ar kada nors susimąstėte, iš kur atsiranda kava ir kokios yra jos rūšys? Šiame straipsnyje pateiksime trumpą kavos kelionę nuo pupelės iki puodelio, aptarsime pagrindines kavos rūšis ir atskleisime keletą įdomių faktų.

Kavos kilmė:

Kavos pupelės yra kilusios iš Etiopijos, kur jos buvo atrastos jau VII amžiuje. Iš ten kavos auginimas paplito po visą Arabijos pusiasalį, o vėliau ir į kitas pasaulio dalis. Šiandien kava auginama daugiau nei 70-yje šalių, o didžiausi kavos gamintojai yra Brazilija, Vietnamas, Kolumbija ir Indonezija.

Pagrindinės kavos rūšys:

Yra dvi pagrindinės kavos rūšys: Arabika ir Robusta. Arabika sudaro apie 60% visos pasaulyje auginamos kavos ir yra žinoma dėl savo subtilaus skonio, aromato ir mažesnio kofeino kiekio. Robusta sudaro likusius 40% ir pasižymi stipresniu skoniu, didesniu kofeino kiekiu ir atsparumu ligoms.

Be Arabikos ir Robustos, egzistuoja ir kitų kavos rūšių, tokių kaip Liberica ir Excelsa, tačiau jos yra auginamos mažesniais kiekiais ir nėra taip plačiai paplitusios.

Skonio įvairovė:

Kavos skonis priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip auginimo vieta, klimatas, dirvožemis, apdorojimo būdas ir skrudinimo lygis. Štai keletas populiarių kavos skonio profilių:

  • Gėlių: Šis skonis pasižymi subtiliais gėlių aromatais, tokiais kaip jazminas ar rožės.
  • Vaisių: Šis skonis pasižymi vaisių skonio natomis, tokiomis kaip citrusiniai vaisiai, uogos ar tropiniai vaisiai.
  • Šokolado: Šis skonis pasižymi šokolado, riešutų ar karamelės aromatais.
  • Žemės: Šis skonis pasižymi riešutų, žemės ar dūmo aromatais.

Įdomūs faktai:

  • Kavos pupelės iš tikrųjų yra vaisiai, o ne sėklos.
  • Kava yra antras pagal prekybos apimtį legalus produktas pasaulyje po naftos.
  • Kofeinas iš tikrųjų yra natūralus pesticidas, apsaugantis kavos augalus nuo vabzdžių.
  • Kavos pupelės gali būti naudojamos ne tik gėrimams gaminti, bet ir kaip maisto produktas, pavyzdžiui, desertams ar padažams.

Kava – tai ne tik skanus gėrimas, bet ir turtingą istoriją bei įvairovę turintis produktas. Išbandykite skirtingas kavos rūšis, atraskite savo mėgstamiausią skonį ir pasimėgaukite kavos gėrimo ritualu.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *