„Keisti pasaulį geresniu verta!“

„Keisti pasaulį geresniu verta!“ / Svečiai smalsiai apžiūrinėjo Sauliaus Auglio marimbą. Kristinos Darulienės nuotr.

Taip sako Ukmergėje viešėjęs Lenkijos instituto Vilniuje direktorius, Lenkijos ambasados Lietuvoje patarėjas Marcin Lapczynski. Į Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje surengtą parodos, skirtos instituto veiklos 20-mečiui, pristatymą jis atvyko su būreliu kolegų.

Tai – projektų koordinatoriai Andrzej Kierulis, Anna Pilarczyk-Palaitis ir Barbara Orszewska. Svečiai pristatė 27-iuose parodos stenduose pateiktą informaciją apie lenkų kultūros institucijų, mokslo įstaigų veiklą, ryšius su menininkais, renginius.

Parodos lankytojai susipažins su Lenkijos romų menu, gatvės teatro spektakliais, nebyliojo lenkų kino legendomis, viešosios įstaigos „Kristupo festivalis“, Frederiko Šopeno draugijos renginiais, galės pasigrožėti Jano Matejkos tapyto „Žalgirio mūšio“ ekspozicija. Stenduose – teatro „Polonia“ spektaklių ir Vroclavo baroko orkestro koncertų akimirkos, lenkų leidinių pristatymas Vilniaus knygų mugėje, populiariausių autorių kūryba Šiuolaikinio meno centre…

„Džiaugiuosi, kad pozityvi informacija apie Lenkiją vis dažniau suskamba Lietuvos žiniasklaidoje. Matau čia ir didelį indėlį Lenkijos instituto, kuris stengiasi informuoti apie tai, kas mūsų valstybėje svarbiausia ir įdomiausia“, – kalbėjo M. Lapczynski.

Ukmergės bibliotekos skaitytojams dovanų svečiai atvežė pluoštą solidžių leidinių. Vienas iš jų – literatūrinių apdovanojimų Lenkijoje pelniusi Magdalenos Grochowskos knyga „Jerzy Giedroyc“. Ji – apie garsųjį Lietuvos kunigaikščių Giedraičių giminės palikuonį, Paryžiaus priemiestyje Mezon Lafite pusę amžiaus redagavusį mėnraštį „Kultūra“ ir 1997 m. ten pat iš prezidento Algirdo Brazausko rankų priėmusį Lietuvos garbės piliečio regalijas, o netrukus pelniusį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną Jerzy Giedroycą.

Tarp dovanų – ir 800 psl. katalogas „Atminimų sodai: albumistikos etiudai“, kuriame pristatoma 50 Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje saugomų albumų ir per 30 kitoms atminimo institucijoms bei privatiems rinkiniams priklausančių vadinamųjų album amicorum. Juose gausu žymių žmonių autografų, herbų, emblemų, alegorinių, buitinių, gamtos piešinių, miesto vaizdų, karpinių, siuvinėjimų…

Svečiai buvo ypač sužavėti jų vizito garbei surengtu kraštiečio marimbininko, tarptautinių būgnų ir perkusijos festivalių rengėjo, kompozitoriaus ir atlikėjo Sauliaus Auglio koncertu.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *