Ketina likviduoti sveikatos punktus

Ketina likviduoti sveikatos punktus / Sveikatos punktų liks mažiau.

Ketinama likviduoti Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro Petronių, Lėno ir Krikštėnų bendruomenių sveikatos punktus.

Toks klausimas teikiamas svarstyti ateinančiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Šį žingsnį ketinama žengti atsižvelgiant į Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos prašymą.

Rajono savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus atliktoje audito ataskaitoje taip pat rekomenduojama optimizuoti sveikatos priežiūros paslaugų tinklą kaimiškose vietovėse.

Sprendimo projekte skelbiama, kad likviduoti Petronių, Lėno ir Krikštėnų bendruomenių sveikatos punktus siūloma įvertinus situaciją ir bendruomenėms pritarus.

Šie klausimai svarstyti Ukmergės PSPC gydymo taryboje bei slaugos taryboje.

Sveikatos ir socialinės paramos komitete siūlyta svarstyti galimybę keisti paslaugų organizavimo formą, nutraukti stacionarių paslaugų teikimą Petronių, Lėno ir Krikštėnų bendruomenių sveikatos punktuose ir teikti toliau mobilias sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams.

Vadovaujantis atitinkama medicinos norma, medicinos punktas turėtų aptarnauti 800–1 500 asmenų.

O Petronių bendruomenės sveikatos punkto aptarnaujamoje teritorijoje, praėjusių metų duomenimis, gyveno 376, Lėno – 300, Krikštėnų – 374 gyventojai.

Tarybai svarstyti teikiamam projekte skelbiama, kad šių bendruomenių sveikatos punktų veikla šiuo metu yra nuostolinga. 

Vidutiniškai kiekvienas kaimiškosios vietovės gyventojas per metus punkto paslaugomis naudojosi tik 0,5 karto.

Bendruomenių sveikatos priežiūros punktuose dirbančios slaugytojos nepatenkina pacientų poreikių susirgus.

Pagal nustatytus reikalavimus bendrosios praktikos slaugytojos negali diagnozuoti susirgimo ir paskirti reikalingo gydymo. Šios funkcijos priskirtos šeimos, vaikų gydytojo kompetencijoms. Po vizito bendruomenės sveikatos punkte ligonis vis vien turi vykti į įstaigą, kurioje yra prisirašęs.

Minėtose teritorijose gyvenantiems gyventojams jau šiuo metu yra teikiamos mobilios sveikatos priežiūros paslaugos namuose. Paslaugos gyventojų namuose – kraujo tyrimų paėmimas, vaistų leidimas į raumenis ir į veną, slaugomų pacientų priežiūra, pragulų profilaktika ir t. t.

Sprendimą dėl minėtų punktų uždarymo Ukmergės rajono savivaldybės taryba spręs lapkričio 27 d. numatytame posėdyje.

Jei taryba pritars, punktų nebeliks nuo sausio 1 dienos.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *