Keturios pasaulio pažinimo dienos

Keturios pasaulio pažinimo dienos / Prie monumento suomių kompozitoriui Janui Sibelijui.

Ilona ZINKEVIČIŪTĖ

LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ narė

Tie, kas mėgsta skaityti knygas, pasaulio istoriją sužino iš spausdinto žodžio. Toks žmonių pasirinkimas puikus ir sveikintinas. Bet yra ir kita galimybė pažinti pasaulį – tai kelionės. Kelionės – tai aktyvus, judesio, bendravimo ir naujų patirčių kupinas gyvenimas.

Balandžio 21–24 dienomis LPS „Bočiai“ Utenos, Kėdainių, Vilniaus bendrijų, Ukmergės klubo ,,Viltis“ ir Lietuvos Europos pagyvenusių žmonių federacijos asociacijos nariai dalyvavo kelionėje autobusu Talinas–Helsinkis–Stokholmas–Ryga.

Ukmergės klubo „Viltis“ pirmininkas Valmantas Naraškevičius, kuris buvo mūsų kelionės vadovas, pradžiugino turininga kelione į šiauresnes šalis. Turėjome progą aplankyti Taliną, kartu su gidu pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, pasigerėti Šv. Kotrynos pasažu, rotuše, Kadriorg parku, iš Kohtu apžvalgos aikštelės gėrėtis saulėta sostinės panorama.

Kitą rytą pasitiko jūra kvepiantis Helsinkis, didingos suomių istorinės vietos, jaukūs miesto parkai. Profesionalus gidas mums įteigė, kad gyventi Suomijoje yra geras pasirinkimas – taptume stiprūs ir ryžtingi, pamiltume sauną bei Janą Sibelijų.

Naktis, praleista kelte su „Bočių“ šokiais bei dainomis, leido pailsėti ir atgauti jėgas. Po to mūsų jau laukė karališkasis Stokholmas, išsibarstęs per 14 salų. Daug lankytinų sostinės istorinių vietų aplankėme su gide pėsčiomis, vaikiškai džiaugėmės tik prieš parą pražydusiomis sakuromis.

Siauros, karališkom pasakom kvepiančios gatvelės, bažnyčios, rūmai paliko stiprų įspūdį ir norą vėl atvykti.

Ketvirtąją kelionės dieną aplankėme gražiausias Latvijos sostinės Rygos vietas. Išgirdome legendas apie Melngalvių rūmus, Gildijų pastatus, Kačių namą, seniausius Trijų brolių namus, Švedijos vartus, katedrą…

Nuvargę, bet praturtėję naujomis patirtimis, žiniomis, o Ukmergės klubas – ir naujais klubo nariais, jau planuojame kitus maršrutus ir vasarinį poilsį. Dėkojame klubo vadovui V. Naraškevičiui už suplanuotą pažintinę ir pramoginę kelionę, jau įrašytą į mūsų gyvenimo istorijų knygos puslapius.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *