Ketvirtį amžiaus Ukmergėje dirbusi siuvykla bankrutuoja – atleidžia visus darbuotojus

Daugiau nei 25-erius metus Ukmergėje veikusi siuvimo įmonė UAB „Detexa“, anksčiau „Textilite“, atleidžia visus 47 darbuotojus.

Apie tai oficialiai pranešė Užimtumo tarnybai. Minėta bendrovė siuvo apatinius ir viršutinius drabužius.

Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Ukmergės skyriaus vedėja Edita Mončinskienė patvirtino, kad gegužės 21 dieną gavo UAB „Detexa“ pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą.

Skyriaus vedėjos duomenimis, daugiausia atleidžiama siuvėjų (28), drabužių sukirpėjų (4) bei gamybos meistrų (3). Taip pat atleidžiami pakuotojai (2), lygintojai (2), po vieną technologą, kontrolierių, elektriką, valytoją ir kt. Iš viso bus atleisti 47 žmonės. Kaip atleidimo priežastį bendrovė nurodė bankrotą.

Visi įmonėje dirbantys žmonės apie atleidimą įspėti iš anksto. E. Mončinskienės žiniomis, juos planuojama atleisti per laikotarpį nuo birželio 3 iki 30 dienos.

Kad gautų bedarbio statusą ir išmokas jie po atleidimo turėtų užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. „Galbūt kai kurie jau turi kitus darbus ir registruotis ateis ne visi“, – sakė skyriaus vedėja. Pasak jos, pranešimai apie bankrotą Ukmergės rajono savivaldybėje itin reti. Prieš tai paskutinį kartą visus darbuotojus atleido „Rokiškio pienas“, valdęs filialą Ukmergėje.

Siuvykla buvo įkurta 1998 metų lapkritį, veikė adresu Vilniaus g. 100C, Ukmergėje. Pagrindine įmonės veikla nurodoma gamyba. Kitos veiklos – siuvimas, medžiagos.

Registrų centro duomenimis, įmonė 2020, 2021 ir 2022 metais dirbo nuostolingai – patyrė atitinkamai 162,5 tūkst., 233,7 tūkst. ir 33,4 tūkst. eurų grynųjų nuostolių, jos pajamos siekė atitinkamai 934,8 tūkst., 667 tūkst. ir 895,1 tūkst. eurų.

Šių metų pradžioje įmonėje dirbo 64 darbuotojai, 2022 metų pabaigoje – 68, dar prieš metus – 71.

Gegužės 24 dienos duomenimis, įmonės skola SODRAI siekė 93,7 tūkst. eurų.  Vidutinis įmonės darbuotojo atlyginimas kovą buvo 850 Eur. Pastaruoju metu atlyginimo vidurkis mažėjo.

„Detexos“ vadovė Danutė Valeišienė BNS sakė, kad įmonės valdyba priėmė sprendimą skelbti bankrotą dėl mažo užsakymų skaičiaus, pritrūkus apyvartinių lėšų. Nuomotojas nutraukė sutartį, trūksta lėšų padengti nuomos skolas.

Redakcijai įmonės vadovės pakalbinti nepavyko.

BNS duomenimis 100 proc. „Detexa“ akcijų priklauso Kauno bendrovei „Baltų tekstilė“. Įmonei sudėtinga konkuruoti su stambiais prekių ženklais.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *