Kiekvieną šeštadienį gaisrinė atveria duris lankytojams

Šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus apsilankyti gaisrinėse ir susipažinti su ugniagesių darbu ir kasdienės saugos reikalavimais. 

Kiekvieną šeštadienį pas juos apsilankyti kviečia ir Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Lankytojų laukiama šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. Ugniagesiai pasirengę papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą.

Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę pasėdėti gaisriniame automobilyje. Gelbėtojai taip pat paaiškins, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms.

Apsilankiusiesiems bus pristatyta ir pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainė LT72.lt.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas sakė, kad ukmergiškiai ugniagesių veikla pernai domėjosi nelabai aktyviai, daugiau ateidavo, skelbiant didesnes akcijas, o šeštadieniais – tik vienas kitas. „Bet laukiame. Turime įsirengę šiokį tokį dūmų kambarį, kurį galime parodyti. Suteiksime bendrą informaciją“, – kalbėjo D. Vyšniauskas.

Ukmergėje vaikų, šeimų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių  laukiama Kauno gatvėje Nr. 61 esančiose patalpose.

Taip pat šią akciją vykdo ir Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba ir priima lankytojus savo padaliniuose.

Ugniagesiai ne tik kviečia pas save, bet ir patys keliauja į ugdymo bei kitas įstaigas, kur moko saugaus elgesio su ugnimi ir supažindina su savo profesija. Šią savaitę su savo darbu supažindino Karjeros dienos renginiuose dalyvavusius ir gaisrinėje apsilankiusius Antano Smetonos gimnazijos mokinius.

Akcijos organizatoriai tikisi, kad įgytos žinios apsaugos gyventojus nuo skaudžių nelaimių.

Pernai ugniagesiai taip pat vykdė tokią pažintinę-prevencinę veiklą. Pranešama, kad šalyje buvo sulaukta nemažai lankytojų – suaugusiųjų ir vaikų, šeimų su vaikais, ekskursijų iš mokyklų ir darželių. Ugniagesiai su gyventojais dalijosi saugios gyvensenos žiniomis, pasakojo apie savo darbą, patarė, kaip išvengti gaisrų ir kitų nelaimių. 

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *