Kodėl naudoti automobiliai yra geresnė investicija nei nauji automobiliai

Kodėl naudoti automobiliai yra geresnė investicija nei nauji automobiliai /

Kai kalbama apie transporto priemonės pirkimą, visiškai naujo automobilio žavesys gali būti nepaneigiamas. Šviežios odos kvapas, nepriekaištinga išorė ir naujausios technologijos gali vilioti. Tačiau būtina apsvarstyti, ar šis pirminis patrauklumas virsta protinga investicija. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kodėl naudoti automobiliai dažnai yra geresnis investicinis pasirinkimas, palyginti su visiškai naujais analogais.

Mažesnė pradinė kaina

Vienas iš svarbiausių naudoto automobilio pasirinkimo privalumų yra gerokai mažesnės pradinės išlaidos. Nauji automobiliai turi didelę kainą, į kurią įeina ne tik bazinė kaina, bet ir mokesčiai, rinkliavos ir neišvengiamas nusidėvėjimas, kuris atsiranda vos tik išvažiavus iš aikštelės. Naudoti automobiliai, priešingai, jau yra padengę nemažą dalį nusidėvėjimo, todėl jie yra ekonomiškesnis pasirinkimas.

Sutaupoma pirkimo kaina

Pirkdami naudotą automobilį dažnai galite įsigyti panašių savybių ir specifikacijų modelį, kaip ir naujas automobilis, už gerokai mažesnę kainą. Ši iš anksto sutaupyta suma gali būti didelė ir leisti jums efektyviau paskirstyti savo biudžetą, o tai gali atlaisvinti lėšų kitoms būtiniausioms išlaidoms.

Išvengimas tiesioginio nusidėvėjimo

Nauji automobiliai per pirmuosius kelerius nuosavybės metus sparčiai nuvertėja. Pramonės ekspertų teigimu, naujas automobilis vien per pirmuosius metus gali prarasti iki 20 % savo vertės. Tai reiškia, kad jei perkate visiškai naują automobilį, iš esmės mokate priemoką už privilegiją būti pirmuoju jo savininku. Naudoti automobiliai, priešingai, jau yra nuvertėję, todėl jų perpardavimo vertė yra stabilesnė.

Vertės išlaikymas

Vienas iš svarbiausių investicijų į naudotą automobilį privalumų yra jo gebėjimas išlaikyti vertę laikui bėgant. Skirtingai nuo naujų automobilių, kurių nusidėvėjimo kreivė yra staigi, naudotų automobilių vertė mažėja lėčiau. Toks lėtesnis nusidėvėjimas reiškia, kad atėjus laikui parduoti arba pakeisti automobilį, nepatirsite tokio didelio finansinio smūgio.

Mažesnė finansinė rizika

Naudotas automobilis susijęs su mažesne finansine rizika. Dėl staigaus naujų automobilių nusidėvėjimo už paskolą galite būti skolingi daugiau, nei automobilis vertas (vadinamoji „pradelsta paskola”). Tokia padėtis gali būti finansiškai pavojinga ir apriboti jūsų galimybes, jei nuspręstumėte parduoti arba pakeisti automobilį. Kita vertus, naudoti automobiliai yra finansiškai stabilesni.

Mažesnės draudimo išlaidos

Dar viena įtikinama priežastis, kodėl verta apsvarstyti naudoto automobilio įsigijimą, yra mažesnės su juo susijusios draudimo išlaidos. Naujų automobilių draudimo įmokos paprastai yra didesnės dėl jų didesnės rinkos vertės. Naudoti automobiliai yra pigesni, todėl jų draudimo įmokos yra mažesnės, o tai leidžia sutaupyti pinigų draudimui.

Mažesnės įmokos

Draudimo bendrovės dažnai siūlo prieinamesnes naudotų automobilių draudimo apsaugos galimybes. Kadangi transporto priemonės vertė mažesnė, draudikai paprastai taiko mažesnes draudimo įmokas už visapusišką draudimą ir draudimą nuo susidūrimo. Tai reiškia, kad nuolat taupysite visą naudoto automobilio eksploatavimo laikotarpį.

Įperkamos draudimo apsaugos galimybės

Be to, naudotų automobilių savininkai gali pasirinkti ekonomiškesnę draudimo apsaugą. Galite pritaikyti savo polisą pagal savo poreikius ir pasirinkti didesnes išskaitas arba mažesnes draudimo apsaugos ribas, kad dar labiau sumažintumėte draudimo išlaidas.

Aplamai  galima pasakyti, kad nors naujo automobilio žavesys neginčijamas, būtina atsižvelgti į ilgalaikes finansines savo sprendimo pasekmes. Naudoti automobiliai turi keletą privalumų, įskaitant mažesnes pradines išlaidas, geresnį vertės išlaikymą ir mažesnes draudimo išlaidas. Kai reikia protingai investuoti, naudoto automobilio pasirinkimas dažnai pasirodo esąs protingesnis pasirinkimas, leidžiantis mėgautis patikimos transporto priemonės privalumais, ir sutaupyti. Taigi, kai kitą kartą rinksitės transporto priemonę, apsvarstykite daugybę naudoto, o ne naujo automobilio privalumų. Ilgainiui jūsų piniginė jums padėkos.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *