Kodėl verta rinktis dirbtinę odą baldams?

Sofa, fotelis, kampinė sofa ar kėdės – tai tik keli minkštų baldų pavyzdžiai. Jie neabejotinai pabrėžia interjero stilių ir charakterį. Minkšti baldai turi atitikti konkrečius jų naudotojų reikalavimus. Be estetikos, svarbus ir funkcionalumas. Tai iš dalies lemia minkštųjų baldų apmušalų audinių pasirinkimas.

Šie audiniai naudojami ne tik seniems foteliams ar sofoms atnaujinti, bet ir naujiems gaminti. Baldų apmušalams skirti audiniai skiriasi dėl jų gamybos būdo ir tekstūros. Veliūras, pliušas ar eko oda pasižymi skirtingu pojūčiu. Pastaroji minėta medžiaga dėl savo savybių sukėlė revoliuciją apmušalų pramonėje. Šiame straipsnyje pateiksime ir dirbtinės odos privalumus, ir dažniausiai pasitaikančias jos taikymo sritis.

Dirbtinės odos privalumai

Dirbtinė oda tai yra medžiaga, turinti daug privalumų. Tai vadinamoji „kvėpuojanti” medžiaga, t. y. nepraleidžianti drėgmės, todėl joje nesiveisia mikroorganizmai. Be abejo, tai medžiaga, sukurta alergiškiems žmonėms ir pasižyminti aukštesnėmis nei vidutinės higienos savybėmis. Nors dirbtinė oda yra sintetinis audinys, ji pasižymi minkštumu ir švelnumu. Kuo dirbtinė oda skiriasi nuo natūralios odos? Ją gaminant nenaudojami jokie gyvūnai – todėl pavadinime „eko oda” yra priešdėlis „eko”. Be to, dirbtinis baldinis audinys dažnai yra pigesnis už natūralų baldinį audinį.

Ilgus metus odiniai baldai buvo prabangos simbolis. Jie neabejotinai turi įtakos interjero estetikai. Tačiau verta tinkamai rūpintis odiniais baldais, kad jie tarnautų daugelį metų. Šio tipo apmušalų audinius lengva valyti.

Dirbtinės odos priežiūra

Nusprendus įsigyti baldus iš dirbtinės odos, svarbu nepamiršti, kad tai nėra medžiaga, kuri amžinai išlaikys savo spindesį. Vis dėlto, jei naudotojai nori prailginti audinio tarnavimo laiką, verta užtikrinti reguliarią ir tinkamą priežiūrą. Taigi kaip tinkamai prižiūrėti dirbtinės odos baldus? Tokius apmušalų audinius geriausia valyti namuose minkštu ir švelniu skudurėliu, sudrėkintu šiltu vandeniu ir pilku muilu. Šiuo atveju nepatartina naudoti stiprių cheminių medžiagų. Rinkoje taip pat galima įsigyti specialių preparatų, skirtų dirbtinei odai valyti.

Dirbtinė oda – prašmatni ir elegantiška

Neabejotina, kad dirbtinės odos baldai yra labai elegantiški ir stilingi bei yra itin dekoratyvus bet kurios svetainės elementas. Jie puikiai tinka tiek namams, tiek biurams ar restoranams. Dirbtinės odos baldai interjerui suteikia klasikinį atspalvį, todėl jie susilaukė tiek daug šalininkų. Tai labai populiarus natūralios odos pakaitalas.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *