Kovos su cholesterolio kiekiu naudojant maisto papildus

Kovos su cholesterolio kiekiu naudojant maisto papildus /

Cholesterolio ir jo poveikio sveikatai supratimas

Cholesterolis – vaško pavidalo medžiaga, esanti kraujyje, yra būtina sveikoms ląstelėms kurti. Tačiau didelis cholesterolio kiekis gali padidinti širdies ligų riziką. Kai cholesterolio kiekis padidėjęs, kraujagyslėse susidaro riebalų sankaupos, todėl arterijomis sunkiai teka pakankamai kraujo, o tai sukelia sveikatos komplikacijų.

Maisto papildų vaidmuo valdant cholesterolio kiekį

Nors sveika mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas yra svarbiausi veiksniai siekiant kontroliuoti cholesterolio kiekį, maisto papildai taip pat gali būti labai svarbūs. Nustatyta, kad tam tikri maisto papildai veiksmingai mažina blogojo cholesterolio (MTL) ir didina gerojo cholesterolio (DTL) kiekį, taip padėdami valdyti bendrą cholesterolio kiekį.

Pagrindiniai cholesterolio valdymo papildai

  • Omega-3 riebalų rūgštys: Šios rūgštys, kurių yra žuvų taukuose, yra žinomos dėl savo teigiamo poveikio širdies sveikatai ir gebėjimo mažinti trigliceridų kiekį.
  • Psyllium: Pslium: skaidulinės medžiagos, kurios gali sumažinti MTL cholesterolio kiekį.
  • Raudonųjų mielių ryžiai: Jų sudėtyje yra junginių, panašių į statinus – receptinius vaistus, mažinančius cholesterolio kiekį kraujyje.
  • Kofermentas Q10 (CoQ10): Antioksidantas, padedantis mažinti MTL cholesterolio kiekį.

Tinkamų papildų ir dozių pasirinkimas

Renkantis maisto papildus cholesterolio kiekiui mažinti, labai svarbu atsižvelgti į kokybę ir dozes. Patartina rinktis maisto papildus, kurių grynumas ir veiksmingumas patikrintas trečiosios šalies testais. Norint nustatyti tinkamą papildą ir dozę, atsižvelgiant į individualius sveikatos poreikius ir esamus vaistus, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Papildų derinimas su gyvenimo būdo pokyčiais

Maisto papildai turėtų būti platesnio požiūrio į cholesterolio kiekį kraujyje dalis, įskaitant širdžiai sveiką mitybą, kurioje gausu vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir liesų baltymų, reguliarų fizinį aktyvumą ir metimą rūkyti. Gyvensenos pokyčiai ir tinkami maisto papildai gali turėti didelės įtakos cholesterolio kiekiui ir bendrai širdies sveikatai.

Maisto papildai gali būti vertingas cholesterolio kiekio mažinimo strategijos priedas. Derindami šiuos papildus su sveiku gyvenimo būdu ir konsultuojami sveikatos priežiūros specialistų, žmonės gali veiksmingai valdyti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligų riziką.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *