Kraštotyros projektui – dešimt metų

Kraštotyros projektui – dešimt metų / Sigitai Astikienei (kairėje) įteikta padėka už profesionalų kraštotyros darbą

Visose Vilniaus apskrities savivaldybių viešosiose bibliotekose atliekamas kraštotyros darbas – kaupiama informacija, rengiami ir saugomi kraštotyros darbai. Bibliotekos turi sukaupusios nemažai vertingų su krašto istorija susijusių bibliografinių įrašų. Dalis jų yra unikalūs, niekur nepublikuoti.

Jau dešimt metų Ukmergės viešoji biblioteka dalyvauja  projekte „Vilniaus apskrities kraštotyros informacijos sklaida internete“. Neseniai Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka surengė projekto organizatorių ir partnerių susitikimą, kuris vyko Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Aptarti nuveikti darbai, įteiktos padėkos.

Interneto svetainė „Vilnijos vartai“ tampa vis bendruomeniškesnė. Vis sparčiau pildoma „Bičių korio“ skiltis, kurioje galima rasti informacijos apie bendruomenių kraštotyrą. Čia kiekvienas gali pateikti turimą tekstinę ar vaizdinę medžiagą apie Vilniaus apskrities vietoves, žmones.

Seminaro dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Elektrėnų krašto paveldu išvykoje po jo apylinkes. Vykome į Grabijolus – kairiajame Neries krante išsidėsčiusį gatvinį-rėžinį 25 sodybų kaimą, kuriame išlikę nemaža senosios medinės architektūros statinių. Pagrindinė kaimo gatvė tęsiasi iki pat Neries upės, kur netikėtai baigiasi. Įdomu tai, jog kaimo žmonės dar ir šiandien stengiasi, kad Grabijolai išlaikytų tradicinio kaimo dvasią, kuo mažiau būtų pakeista architektūra ir puošyba.

Sigita ASTIKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *