Spausdinti šį puslapį

Lankytojų laukia atgimstantis Vaitkuškio dvaras

Dainiaus Vyto nuotr. Dainiaus Vyto nuotr.

Nuo šio pavasario lankytojai kviečiami aplankyti Vaitkuškio dvarą ir pasiklausyti pasakojimų apie jo istoriją ir čia gyvenusias net penkias grafų Kosakovskių kartas, apžiūrėti grafo Stanislovo Kazimiero Kosakovskio (1837–1905) fotografijų parodą bei nedidelę ekspoziciją.

Išlikusio dvaro bokšto antrajame aukšte Pavelo Šanaicos-Kosakovskio ir jo žmonos Aniros Vojan rūpesčiu surinkta ekspozicija yra nuolat pildoma. Eksponatai pasakoja apie tai, kokiais baldais buvo apstatyti gražūs neogotikiniai Vaitkuškio dvaro rūmai, kokie paveikslai puošė jų sienas, o archyvinių dokumentų kopijos liudija apie Kosakovskių turėtus dvarus Rusijoje, Baltarusijoje.

Grafo S. K. Kosakovskio fotografijose įamžintos to meto Vaitkuškio apylinkės, Vaitkuškio dvare buvę tvenkiniai, medinės altanos, tilteliai, išpuoselėti gėlynai...

Nežiūrint į tai, jog laikas ir žmonės Vaitkuškio dvaro rūmų nepasigailėjo, garsios didikų giminės palikuonys tęsia svetingumo tradiciją, apie kurią rašo grafo S. K. Kosakovskio anūkė Zofija Kosakovska-Šanaica savo knygoje „Užrašai anūkams“: „Ir kas tik tuomet neužsukdavo į Vaitkuškį, šių namų svetingumas sukviesdavo pas mus begales žmonių, o tiems, kurie norėdavo išvažiuoti, – nuimdavo ratus“.

Vaitkuškio dvaras – puiki proga pradėti kelionę po Ukmergės dvarų žiedą, vėliau aplankant Užugirio, Taujėnų, Lyduokių, Šventupės, Siesikų dvarus. Arba užbaigti šią kelionę prie kavos puodelio dalijantis patirtais įspūdžiais.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)