Ukmergės bendruomenių naujienos

Vepriuose vyko projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ baigiamasis renginys ir pleneras.

Į redakciją paskambinusi Antakalnio III kaimo gyventoja Gailutė Vėbrienė apgailestavo dėl jų kaime panaikinto kultūros centro skyriaus. Pasakojo, kad bendruomenė įsirengė patalpas, tualetą, pakeitė duris, puoselėja aplinką. Iki šiol dainingos kaimo moterys rinkdavosi į pačių suburto kolektyvo „Retro“ repeticijas, o dainininkes mokė meno vadovas.

Ukmergės rajono policijos komisariato trečio aukšto fojė atidaryta nauja paroda, skirta Tautos sukilimo 1941 m. birželį įvykiams atspindėti.

Vaitkuškio dvare atidaryta respublikinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pramogos Vaitkuškio dvare“. Tai – projekto „Formos pasakoja“ dalis. Jame dalyvauja ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygiu žinomi menininkai.

Daiva STIMBURIENĖ

UKC Deltuvos skyriaus renginių organizatorė

Deltuvoje atidaryta respublikinė  paroda „Sodų sakmės“. Tai – Vilniaus etninės kultūros centro dovana ne tik Deltuvai, Lietuvos mažajai kultūros sostinei 2021, bet ir visiems ukmergiškiams. Deltuva – pirmoji parodos stotelė, keliaujant per dar tris Lietuvos mažąsias kultūros sostines – Krakes, Veliuoną, Nevarėnus.

Minint Tarptautinę kultūros dieną, Ukmergėje vyko kultūros apdovanojimai. Įteiktos kultūros nominacijos, savivaldybės Mero padėkos ženklai, pasveikinta literatūrinės premijos laureatė. Šventė surengta karantino režimu – nominantai apdovanoti po vieną, jiems paskirtu laiku.

Kaip sakė rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Lolita Gerulskienė, renginio sąlygos buvo suderintos su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Nominacijos buvo įteikiamos kas 20 min. Ceremonijoje salėje vienu metu galėjo dalyvauti 7 žmonės. Nominacijas teikė Ukmergės rajono savivaldybės vadovai.

Renginį vedė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė. Be laureatų ceremonijoje dar galėjo dalyvauti vienas fotografas ir vienas ar du sveikintojai.

Vidmantas KRIKŠTAPONIS

Ukmergės švietimo tarnybos metodininkas

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė

Teisinių žinių konkursas „Temidė“ šiemet vyko jau 21-uosius metus. Dviejų dešimtmečių laikotarpyje keitėsi konkurso sąlygos, tačiau tikslas išliko tas pats – jaunuolių teisinis švietimas.

Dalyvavimas šių metų konkurse  – virtualus.

Rajoninis konkurso turas, kurį organizavo Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, vyko keletą dienų.

Kiekvienos komandoms dalyviams atskirai buvo surengti virtualūs susitikimai, kurių metu moksleiviai dalyvavo „Protų mūšyje“. Iš viso konkurse dalyvavo aštuonios komandos. Tai – Antano Smetonos, Jono Basanavičiaus, Siesikų ir Taujėnų gimnazijų, „Šilo“ progimnazijos, Užupio ir Dukstynos pagrindinių mokyklų bei Technologijų ir verslo mokyklos komandos.

Moksleiviams teko atsakyti į penkiolika klausimų. Buvo tikrinamos ne tik teisinės žinios, bet ir bendras išprusimas.

Pirmą vietą iškovojo Siesikų gimnazijos komanda, kuriai pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Edita Ciemnolonskienė. Siesikiečiai klaidingai atsakė tik į vieną klausimą. Tik vienu balu atsiliko Želvos gimnazijos komanda. Trečiąja vieta pasidalijo Jono Basanavičiaus gimnazijos ir „Šilo“ progimnazijos komandos.

Nugalėtojus pasveikino rajono policijos vadovas Saulius Kazlauskas ir bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė ir palinkėjo sėkmės, atstovaujant Ukmergei antrajame konkurso etape. Šiais metais gimnazistai galės didžiuotis įspūdinga pereinamąja taure „Temidė“, kuri buvo įsigyta iš rajono savivaldybės finansuojamos programos „Prevencija“. Taip pat moksleiviams buvo įteikti prizai – kuprinės.

Bendruomenės pareigūnai aplankė visas komandas, įteikė padėkas ir atminimo dovanėles.

Ukmergės teatrai, dalyvavę mėgėjų teatrų atrankoje „Atspindžiai“, sulaukė dviejų nominacijų.

Nuotolinis darbas, suteikęs įvairių nepatogumų, Meno mokyklai atnešė ir gerų dalykų – įstaiga per nuotolinio darbo laikotarpį atnaujino kabinetus, o mokytojų konkursams paruošti mokiniai tapo ne vieno jų laureatais.

Puslapis 1 iš 11

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų