Ukmergės gėlynai šiemet – ypatingi

Daugiausia gėlių pasodinta ir prižiūrima miesto centre. Gedimino Nemunaičio nuotr. Daugiausia gėlių pasodinta ir prižiūrima miesto centre. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Kiekvienas bent šiek tiek apie gėlininkystę nusimanantis praeivis pastebi: Ukmergės miesto gėlynai šiemet – visiškai kitokie. Ir nenuostabu: pirmą kartą miesto apželdinimas buvo patikėtas gėlininkams profesionalams.

Rajono savivaldybės skelbtą Gėlynų, gėlinių įrengimo ir priežiūros paslaugų konkursą šiemet laimėjo P. R. Olisevičiaus gėlininkystės ūkis.

Pagal pasirašytą sutartį įmonė rūpinasi mūsų mieste esančiais pavasarinių ir vasarinių gėlių  gėlynais. Iš viso jų – 290 kvadratinių metrų. Taip pat apželdintojai prižiūri 1200 kvadratinių metrų daugiamečių augalų gėlynų.

Daugiausia gėlių pasodinta miesto centre: prie Švč. Trejybės bažnyčios, Pašto, Laisvės paminklo, Ukmergės rajono savivaldybės pastato,Vienuolyno gatvėje.

Gėlės žydi ir prie kelių kitų paminklų, autobusų stotelės Dukstynos mikrorajone, Pivonijos mikrorajone,  šalia kelių gatvių sankryžų, prie įvažiavimo į Genocido aukų vietą.

Puošia ir Prezidentūrą

Veprių seniūnijos Barboriškio kaime įsikūręs gėlininkystės ūkis UAB „Oliseta“ jau keliolika metų puošia šalies Prezidentūrą sostinėje, rūpinasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Utenos, Jonavos, Molėtų, Švenčionių ir kitų miestų gėlynais. Pagaliau eilė atėjo ir Ukmergei.

UAB „Oliseta“ direktorė Violeta Olisevičienė pasakojo, kad  jų įmonė oficialiai atstovauja pasaulyje žinomoms firmoms Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje ir kitose šalyse.

Kasmet darbuotojai dalyvauja atstovaujamų firmų mokymuose užsienyje. Grįžę savo žinias perduoda kolegoms.

Pasak „Olisetos“ vadovės, moderniose laboratorijose iš meristemų kuriamos vis naujos ir naujos gėlių formos. Jas sukurti labai brangu, todėl aukšta ir naujausių augalų kaina. Tačiau viską atperka nematytos spalvos, formos, dydžiai ar augalo savybės.

Pavyzdžiui, įprastos našlaitės – dvimečiai augalai, bet jau yra išvesta ir daugiametė šių gėlių forma. Arba mūsų močiučių mėgti pentiniai – dabar jų yra visiškai kitaip atrodančių.

Naujausios  formos

Kokiais augalais „Oliseta“ papuošė Ukmergę? Vienos klasikinių gėlių miesto gėlynuose – pelargonijos. Tai vienos iš atspariausių vasarinių gėlių. Jos atsparios ir sausrai, ir pirmosioms lengvoms šalnoms.

Ukmergėje šiemet galima pamatyti ypač naujų formų ir  spalvų pelargonijų. Jomis apsodintos gėlinės priešais kultūros centrą, vazonai kitoje gatvės pusėje, šalia bažnyčios.

Priešais savivaldybės pastatą – reprezentacinį mieste, kuriame apsilanko visi garbingiausi miesto svečiai, šalia kurio keliame miesto vėliavą, įrengtas pats solidžiausias – begonijų gėlynas. V. Olisevičienė išduoda – šios rūšies begonijos –  kol kas labai retos. Be Ukmergės, šiemet tokiomis apsodinti tik gėlynai Klaipėdoje. 

Pasitaiko ir vagysčių

Įmonės vadovė pažymi, kad  kiekvienam sezonui į rinką jų įmonė pateikia nemažai visiškai naujų augalų. Daugėja klientų, kurie ieško būtent naujovių. Šios gėlės visada kiek brangesnės. Verslininkė pastebi, kad pirkėjai vis dažniau ieško dar nematytų gėlių.

Šiemet ir mes, visi ukmergiškiai, turime galimybę mėgautis pačių naujausių augalų grožiu...

V. Olisevičienė sako, kad ji pati mėgstamiausios gėlės tikrai neturi. Ukmergėje, mano, kad sėkmingiausiai pavykę gėlynai Vilniaus – Vytauto gatvių kampe, Vienuolyno gatvėje.

Ukmergės gėlynuose puikuojasi surfinijos, levandos, įvairių formų ramunės, verbenos, salvijos... Deja, į gėlynus jau spėjo įsisukti ir ilgapirščiai. 

V. Olisevičienė tiki, kad tokių nusikaltimų ateityje turi sumažėti. Ir ne tik todėl, kad grožis visada nugali. Kita priežastis – vaizdo kameros, kurios netrukus bus sumontuotos kai kuriose mūsų miesto erdvėse.

Beje, liūdnas pastebėjimas – labiausiai ilgapirščių retinamas šalia maldos namų esantis gėlynas.

Šiltnamiai ištuštėjo

Pagal augalų kokybę „Oliseta“ lyderiauja tarp analogišką veiklą vykdančių mūsų šalies įmonių.  Įspūdingo dydžio modernūs šiltnamiai automatizuoti, įrengta ekosistema, visur tviska ideali švara.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų