Kvaišalus platino internetu

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis sulaikė asmenį, įtariamą narkotinių medžiagų prekyba.

Gegužės 21 d. Kauno rajone sulaikytas asmuo įtariamas internetinėje „Telegram“ programėlėje sukūręs kanalą „Baryga LT BOT“, skirtą neteisėtam įvairių rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui visą parą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Jame buvo viešinami siūlomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pavadinimai ir kainos, įsigijimo vietos bei atsiskaitymo būdas, pirkėjams sudarant galimybę atsiskaityti virtualia kriptovaliuta.

Manoma, kad gautų didesnį pelną ir didesnį „Baryga LT BOT“ veiklos viešumą, įtariamasis apie tai skelbė ir kituose savo administruojamuose „Telegram“ kanaluose – „Patirtys“ ir „Los Angeles Lietuva“. Manoma, kad asmuo galėjo gauti apie 0,5 milijono eurų neteisėtų pajamų.

Buvo siūloma ne tik įsigyti kvaišalų, bet ir darbas – į įvairias vietas išslapstyti narkotines medžiagas. Už tai siūlytas atlygis – 150–250 eurų per dieną, kuris vėliau didėja, priklausomai nuo įdirbio.

Atlikus kratas sulaikytojo namuose, automobiliuose, pagalbinėse patalpose, rastos galimai narkotinės ir / ar psichotropinės medžiagos, įranga apdoroti kriptovaliutą, kuria atsiskaitinėjo narkotinių medžiagų pirkėjai, pinigai, kiti daiktai.

Iš įtariamojo elektroninių piniginių išimta daugiau nei 350 000 eurų virtualios valiutos.

Sulaikytajam po pareikšto įtarimo skirta griežta kardomoji priemonė – suėmimas 2-iem mėnesiams.

Už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 10-ies iki 15-os metų.

Vilniaus apskrities organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai tęsia tyrimą, siekiant nustatyti visus prie šios nusikalstamos veikos prisidėjusius asmenis.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *