Laiką apribojo dėl kapinių vandalų

Laiką apribojo dėl kapinių vandalų / Gedimino Nemunaičio nuotr. Kapinėse teks paisyti tvarkos.

Ukmergiškė Liuda kalbėjo apie patvirtintą naują laidojimo ir kapinių lankymo Ukmergės rajone tvarką. Dėl to laiko moteriai ir neaišku.

Mat numatyta, jog kapines leidžiama lankyti tokia tvarka: nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d. –  8−21 val., nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d. – 9−18 val., lapkričio 1 ir 2 d. – 9−22 val.

Skaitytoja teiraujasi, negi, pavyzdžiui, vasarą prieš darbo dieną nebegalės nuvykti kapelių aptvarkyti. „Negi dabar už tai žmonės bus baudžiami?“ – svarsto ji.

Tačiau Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė ramina, jog taip tikrai nebus. „Juk remiamasi protingumo ir padorumo principais – nieks nepuls į kraštutinumus. Taisyklės įvestos, kad būtų tvarka, o laiką apribojom dėl vandalų, kurie į kapines užsuka visai kitais tikslais. Artimieji gali bet kada eiti, lankyti, uždegti žvakutę – niekas už tai nebaus“, – sako ji. 

Seniūnė įsitikinusi, kad nauja tvarka kapinių lankytojams rūpesčių nesukels: „Juk ir taip tik vienetai žmonių lankosi galbūt labai vėlyvu laiku.“

Tuo metu į pašalinius asmenis kapinėse bus kreipiama daugiau dėmesio. „Darysim neetatinius reidus, tikrinsim, kad būtų išvengta vagysčių, nes neretai krepšelius, žvakes pasisavina svetimi“, – pasakojo Z. Pečiulienė.

Sako ir pati susidūrusi su atvejais, kai amžinojo poilsio vietoje elgiamasi netinkamai. Kaip vieną pavyzdžių minėjo Vaižganto kapines, kur yra mačiusi rytais paleidžiamus čia pasibėgioti šunis. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *