Viešoje erdvėje ne kartą keliamas klausimas dėl laiptų, vedančių nuo Darbininkų gatvės į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią. Jie yra avarinės būklės, lipti jais nesaugu, tačiau niekas jų neremontuoja. O kas turėtų?
Vieni laiptus priskiria bažnyčiai – į bažnyčią veda, tegul ji ir investuoja. Mat senais laikais, kai įėjimas į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią buvo nuo Darbininkų gatvės pusės, laiptai tarnavo tikinčiųjų reikmėms. Tačiau parapijiečiai atremia, kad iš aukų daug lėšų nesurenkama, o ir taip daromas didelis darbas, besirūpinant pačios bažnyčios remontu.
Dabar laiptais daugiau naudojasi ne tikintieji (į bažnyčią jie daugiausia ateina per priekinį įėjimą), o pasauliečiai, trumpinantys kelią iki savo kelionės tikslo. Dažnai jais kopia ar leidžiasi moksleiviai. Tačiau laiptai apgriuvę, sutrupėję ir yra tokios būklės, kad kažkam vieną dieną jie gali tapti ir „laiptais į dangų“.
Tai kam gi iš tiesų priklauso šie laiptai ir kas turėtų prisiimti atsakomybę už juos?
Rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Tadas Balžekas informavo, kad žemė šioje vietoje yra valstybinė, o laiptai nepriklauso niekam – jie tiesiog neįregistruoti. Tad bažnyčią įpareigoti suremontuoti laiptus nėra jokio pagrindo.
Teiraujantis, ar dėl avarinės būk-lės nevertėtų jų atitverti, uždaryti arba visai panaikinti, vedėjas sakė, kad laiptų tikrai nenaikins. Planuojama juos sutaisyti, įgyvendinant Darbininkų gatvės remonto projektą.
UŽ inf.
Kadangi laiptai nepriklauso jokiam žmogui ir yra nelegalūs, tai jų niekas nesiruošia griauti. O jei jie būtų žmogaus ar įmonės, tai labai greitai lieptu nugriauti. Taip atsitiko man, nes padėjau šešias šaligatvio plyteles valstybinėje žemėje, kad būtų patogesnis įvažiavimas, tai buvo komisijos, matavo, sprendė ir įpareigojo panaikinti nelegalų statinį, šiašias šaligatvio plyteles padėtas įvažiavimui. Toks valdininkų požiuris į tą patį įstatymą skirtingais atvejais.