Lauko galerijoje – spalvinga ir jautri paroda

Lauko galerijoje – spalvinga ir jautri paroda / Kiekvienas piešinys skirtas konkrečiam žmogui. Organizatorių nuotr.

Ukmergės socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos institucijoje skyrius kviečia į parodą, surengtą lauko galerijoje.

Joje eksponuojami skyriaus lankytojų darbai bei individuali Izidoriaus Vasiliausko neurografikos piešinių paroda.

„Neurografika – grafinis mūsų santykio su problema bei mūsų problemos pojūčių transformacijos metodas. Ši metodika leidžia dirbti su savo vidiniais išgyvenimais. Tai – meno terapijos metodas, padedantis išlieti savo emocijas ant popieriaus ir, dirbant su piešiniu, pasinerti į sąmonės gelmes. Toks darbas gali transformuoti problemą ir pakeisti savo realybę. O toliau suveikia paprastas dėsnis: jei keičiamės mes, keičiasi ir pasaulis aplink mus. Atitinkamai keičiasi ir tos problemos, kurios vargino“, – paaiškina Izidoriaus mama Jurgita, kuri yra psichologė, savo darbe taikanti įvairius meno terapijos metodus.

Izidoriaus mama džiaugiasi sūnaus pomėgiu. „Namuose pilnos dėžės flomasterių ir vis vien jų dar negana“, – sako ji.  Kiekvienas piešinys skirtas konkrečiam žmogui, kuris emociškai svarbus Izidoriui.

Izidorius savo iniciatyva kasdien piešia piešinį po piešinio. Užbaigęs vieną, pradeda kitą. Tai – didelio kruopštumo, kantrybės ir susitelkimo reikalaujantis darbas. Izidorius jau kelerius metus visa galva pasinėręs į linijų, spalvų, o kartu ir jausmų pasaulį, todėl kiekvienas piešinys – išgyventas ir išjaustas. Tai – dalelė Izidoriaus minčių ir emocijų, jo vidinio pasaulio, kuris skleidžiasi per užmegztą ryšį su žmonėmis, per bendravimą, ir kuris įkūnijamas paveiksluose.

Ta veikla džiugina jį, o jis pradžiugina kitus, dedikuodamas savo piešinius.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *